Roman Kučera v roku 2019 po novom

Richard Karnok

Slovenský motocyklový pretekár Roman Kučera zažil vlani turbulentnú sezónu. Po výborných výsledkoch v šampionáte Alpe Adria v triede SSP 300, v ktorom sa mu podarilo v Rijeke zvíťaziť a úspešnej účasti s voľnou kartou na pretekoch svetového šampionátu SSP 300 v Brne, prišlo v závere sezóny ťažké zranenie na pretekoch majstrovstiev Talianska, z ktorého sa dostával až doteraz.

Romana uvidíme už počas nadchádzajúceho víkendu na Jarnej cene Brna, kde sa navyše predstaví v novom tíme. „Mojou najväčšou novinkou tohtoročnej sezóny je, že budem jazdiť za tím KPA-Moto82, teda za Akadémiu Karla Peška,“ prezrádza Roman čerstvú novinku. Práve Karel Pešek mladší už v minulom roku úzko spolupracoval pri Romanovej príprave na preteky.

Na novú sezónu je Roman už nachystaný. „Konečne sa po dlhých mesiacoch cítim opäť fit, pretože po mojom vážnom zranení som prvé tri mesiace nemohol nič robiť, čo nebolo dobré ani na moju psychiku,“ priznáva Roman. „Keď je človek zvyknutý na 5 tréningov v týždni, tak je to šok, keď nič nerobí… V januári mi začali veľmi náročné rehabilitácie a zo začiatku to vyzeralo tak, že najskôr budem môcť jazdiť až v máji. Nakoniec ale všetko dopadlo dobre, naozaj som odmakal veľa v bazéne, posilňovni a v rehabilitačnom centre a keď mi na začiatku marca povedali, že môžem naplno trénovať, tak som začal s tvrdou prípravou, aby som dobehol tu veľkú pauzu. A hoci som ešte na motorke nesedel, cítim sa veľmi dobre aj fyzicky aj psychicky.“

Roman navyše prezradil niečo aj o plánoch pre tohtoročnú sezónu: „Už sa veľmi teším na novú sezónu, v ktorej sa chcem vyvarovať toľkých chýb, ktorých som sa dopúšťal minulý rok. A ciele? Vyhrať titul v európskom pohári SSP 300, ktorý sa jazdí popri Alpe Adrii. V pláne mám opäť voľnú karta na majstrovstvách sveta a aj v talianskom šampionáte, kde chcem napraviť to moje nevydarené účinkovanie z minulého roka,“ dodáva Roman na záver.

Text: Richard Karnok
Foto:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *