Roman Kučera o víkendových pretekoch na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Na prvom podujatí šampionátu Alpe Adria, Európskeho pohára a majstrovstiev Slovenska, ktoré sa uskutočnilo počas uplynulého víkendu na Slovakia Ringu, sa v triede Supersport 300 predstavil slovenský pretekár Roman Kučera.

Roman Kučera:

Na Slovakia Ring som sa tešil, keďže som vedel, že v našej kategórii bude veľa jazdcov a všetci kvalitní aj z majstrovstiev sveta. Bol to pre mňa prvý pretekársky víkend v novom tíme a týmto chcem veľmi poďakovať Karlovi Peškovi za možnosť ísť za jeho tím.

Piatok bol pre mňa vcelku smolný. Mali sme problém s elektronikou a quickshifterom, takže som síce jazdil, ale so zlými otáčkami a bez rýchloradenia.

Do soboty sa nám podarilo vyriešiť problém s otáčkami, no bohužiaľ nie s rýchloradením, no aj cez to všetko kvalifikácia dopadla celkom dobre – 3. miesto, aj keď s časom som spokojný nebol. Do pretekov som mal zlý štart a prvé tri kolá, takže som stratil kontakt s vedúcou skupinou. Zo začiatku som bojoval v trojčlennej skupine, ktorej som potom ušiel a začal doťahovať skupinu bojujúcu o 3. miesto, no nakoniec sa mi to nepodarilo a skončil som šiesty.

Spokojný som samozrejme nebol, ale veril som si do nedeľných pretekov. Štartoval som zo 7. miesta, štart mi celkom vyšiel a aj prvé dve kolá som držal krok s vedúcou skupinou. Potom som ale urobil chybu, bol som dlhý a skončil som v štrku. To bolo v treťom kole a hneď na to vo štvrtom kole zase, takže som si zničil gumy a potom som musel doťahovať nakoniec, čo mi stačilo len na 8. miesto.

Tento víkend musím hodiť rýchlo za hlavu a sústrediť sa na Assen. Ďakujem všetkým fanúšikom, sponzorom, rodine špeciálne mamine, Sabinke, babičkám, proste úplne všetkým. Verím, že v Assene budeme opäť bojovať o víťazstvo.

Tlačová správa Romana Kučeru
Foto: Jaroslav Kapustka a Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *