Pozor, Fízeľ!

Richard Karnok 6

Nejednému motorkárovi stuhne krv v žilách, keď pri jazde na motorke zbadá pri krajnici policajnú kontrolu. V dnešnej dobe sa však s Fízľom môžete stretnúť aj na uzavretej pretekárskej trati!

A asi rovnako tuhne krv v žilách motocyklovým pretekárom, keď sa na trati pohybuje Ján Fízeľ, mimoriadne rýchly pretekár, ktorý sa vlani po niekoľkoročnej prestávke úspešne vrátil na pretekárske okruhy a jeho súperom veru pribudli vrásky na čele. Pamätníci trenčianskych podujatí Race for fun si ho určite pamätajú veľmi dobre, vždy patril k najväčším osobnostiam tamojšieho letiska a nezabudnuteľným zostane hlavne jeho pád v poslednej zákrute pretekov nelicenčnej triedy nad 600 ccm, keď mal pred druhým súperom niekoľko sto metrov náskoku a suverénne víťazstvo takmer vo vrecku… Možno aj preto som sa vlani tak veľmi tešil, keď sa opäť objavil v sedle pretekárskeho motocykla. Má tu totiž nesplatený práve ten trenčiansky dlh.

Jazdec s obrovským zmyslom pre humor dokáže v depe svojich súperov riadne podpichnúť a na trati vie svoje slová často aj splniť. A čo vlastne tento sympaťák robil tie roky keď nejazdil cestné preteky?: „Venoval som sa motokrosu a hre na bicích. Motorky a bicie, to je môj život,“ vraví a vysvetľuje jasný dôvod prečo sa vrátil na cestné preteky: „Nedokázal som bez toho vydržať…“ Vlani nastúpil do sezóny neskôr, aj tak však v konečnom hodnotení Slovenského pohára v triede do 600 ccm stihol medzi Slovákmi štvrté miesto, keď rok zakončil víťazstvom na poslednom podujatí na Slovakia Ringu.

V strede ako víťaz posledného podujatia Slovenského pohára na Slovakia Ringu

Do nadchádzajúcej, v ktorej sa opäť predstaví v triede do 600 ccm v Slovenskom pohári, vstupuje s jasným cieľom: „V každom podujatí skončiť čo najlepšie, keď už to toľko stojí…,“ vraví Fízeľ, ktorému k čo najlepším výsledkom iste pomôže jeho tím Agrospa Racing. „Práve pán Štefan Paučovi zo spoločnosti Agrospa z Lučenca vďačím za to, že budem môcť v nadchádzajúcej sezóne bojovať o čo najlepšie výsledky v Slovenskom pohári. Rovnako moja veľká vďaka patrí firmám Perfect Body Anett, Garo Racing a takisto pánovi Martinovi Barimu z pizzérie Romantik a pánovi Ľudovítovi Beňovi z El-performance.“

6 komentárov k článku “Pozor, Fízeľ!

  1. Janko prajem veľa úspechov v sezóne, dufam že na konci budeš stať v celkovom poradí na najvyššom stupni. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *