Peter Kačaba #88 úspešný na Cene Slovenska

Richard Karnok

Konečne som po zranení mohol sadnúť na motorku a dokázal sa na nej aj hýbať. Ale po dvojmesačnej pauze som mal trochu strach ako to celé dopadne. Cena Slovenska, na domácej trati, pred domácimi divákmi a početným zastúpením fan klubu, dostať sa zase do toho, to bola moja výzva na ten víkend.

Prišli sme už vo štvrtok, aby sme sa stihli vybaliť a nachystať veci, ešte raz všetko skontrolovať. Večer trochu zapršalo, ale predpoveď na ostatné dni bola podľa mobilnej aplikácie na úrovni slnečno – zamračeno.

Piatkové tréningy som absolvoval všetky, teda aj platené, keďže som dlho nesedel na motorke, chcel som jazdiť čo najviac. Časy sa postupne zlepšovali a dostával som sa do tempa. V poslednom tréningu mi už asi v polovičke odišla zadná guma, tak už som veľmi netlačil na zlepšovanie času.

V sobotu nás čakala kvalifikácia, kde sa mi o nejaké stotinky podaril zajazdiť najrýchlejší čas, takže do pretekov to bol štart z pole position v našej kategórií. Popoludňajšie preteky priniesli veľa zaujímavých súbojov, celkovo som došiel na treťom mieste, zo Slovákov na prvom.

V nedeľu sa vstávalo do mokrého počasia. Trať bola miestami mokrá, miestami už schla, zvolili sme pneumatiky na mokro. Aj preto, že som ich ešte nikdy nevyskúšal. Takže som si parádne zajazdil, zistil ako fungujú a mal v tom jasno. Dokonca sa mi v tom tréningu podaril zajazdiť najrýchlejší čas. Na poludňajšie preteky som sa veľmi tešil a išiel si ich užiť naplno. Zvádzali sme miestami až neuveriteľné súboje s českými reprezentantami, ale do cieľa som prišiel aj ako celkovo, aj za slovenskú stranu, prvý ja. V cieli teda zavládla veľká radosť. Aj pre tento úspech, aj preto, že som sa mohol na seba spoľahnúť a moje telo po zranení funguje ako má.

Posledné podujatie som si opäť riadne užil, škoda konca sezóny. Poďakovať za pomoc by som chcel Zbyňkovi Čehovi a jeho tímu, Standovi Polákovi, ktorý mi požičal aj mechanika z teamu GT2 MotorSport Yogiho, ktorý si inak mimochodom otvoril aj vlastný servis – Yogi Moto Servis na Trnavskej ceste 84 v Bratislave, vrelo odporúčam, maximálna spokojnosť za tento víkend. Braňovi Takáčovi z BTA Group s.r.o. / InterCars za materiálnu pomoc, taktiež ARP Racing Parts za rýchle dodanie náhradných dielov, Yamaha Prešov / Petro a spol. s.r.o. za celoročnú podporu a dôveru. V neposlednom rade Štúdiu Lara, www.studiolara.sk, mediálnemu partnerovi Moto-cup.sk. A Reštaurácii Slovenský Dvor Piešťany, kde si môžem konečne po sezóne odskočiť na perfektný tataráčik.

Sezóna končí iba naoko! Makať treba stále a už teraz sa pripravovať na ďalšiu sezónu. Kto by sa chcel ešte zviezť, idem jazdiť predposledný víkend do chorvátskeho Grobniku! Túto trať mám v obľube, aj som z nej vytrasený 🙂

Sleduj ma aj naďalej, fanúšikov stále pribúda:

www.peterkacaba.com

A ja im za odmenu niečo pekné vymyslím! Ďakujem a vážim si každého z Vás!

Peter Kačaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *