Peter Kačaba #88 hodnotí podujatie na Pannonia Ringu

Richard Karnok 1

Po výborných výkonoch na Jarnej cene Brna a úvodnom podujatí šampionátu MOTOCh na Slovakia Ringu prichádzal Peter Kačaba na Pannonia Ring ako vedúci pretekár tohto nového šampionátu v triede Stocksport 300. V Maďarsku aj skutočne prešiel cieľovou čiarou oboch pretekov ako prvý, ale…

Peter Kačaba #88:

Na tejto trati som už raz bol trénovať a poviem pravdu, nebola mi veľmi po chuti. Nešlo mi to tam. No mám svoj cieľ za ktorým si idem, takže vzdávať to určite nebudem.

Prvé tréningy boli aké-také, hľadali sme správne nastavenie prevodov, ktoré nakoniec skončilo na 14-44. Ale až v sobotu, tak som sa učil až na ďalší deň jazdiť na správnom prevode. Toto sa však vyplatilo a v kvalifikácii som dosiahol najlepší čas, čo znamenalo štart z Pole Position a možno aj 3 dôležité body.

Sobotňajšie preteky som s prehľadom vyhral systémom štart – cieľ. Vytvoril som si dostatočný náskok a celý čas som to potom už len kontroloval. Keď zamávala šachovnica po deviatich kolách, bol som nesmierne rád, že to mám už za sebou. Celkom rýchlo som sa prispôsobil novému prevodu. Po pretekoch som bol medzi vybranými pretekármi, ktorí musia absolvovať technickú kontrolu na motorovej brzde. Bohužiaľ toto nedopadlo pre nás dobre, lebo nám namerali vyššie otáčky motora ako je povolené. To však nie je pre nás uzavreté, motorku nám nastavovali podľa technických predpisov v známom servise Borisa Mentela v Nových Zámkoch, Motomaxx. Rozhodnutie JURY však musíme akceptovať. Odvolanie bolo podané v rámci pravidiel šampionátu a konečné rozhodnutie bude mať v ruke vyšší orgán. Viac sa k tomu neviem vyjadriť a budem čakať na konečný verdikt.

Poďme teda na nedeľu…. Čakali ma druhé preteky a štart z 13. pozície… Prvý nedeľný tréning som vynechal, išiel som až na warm up. V ňom som bol schopný ísť najlepší čas spomedzi ostatných pretekárov a tak som si po 6. kole išiel oddýchnuť. Vedel som, že v pretekoch budem mať na viac! Štart sa mi podaril a do prvej zákruty som vchádzal na 5. pozícií. Potom som začal stíhaciu jazdu, čo sa mi páči viacej a postupne som sa dopracoval na 2. miesto za Jirku, ktorý išiel fenomenálne. Po chvíli stíhacej jazde sa mi ho podarilo predbehnúť a už ho pred seba nepustiť. Takto som vyhral druhé preteky. Po poslednej cieľovej rovinke som bol nesmierne rád, že som ukázal, že na víťazstvo nestačí len motorka.

Záver hodnotenia patrí ľuďom, ktorí mi stále veria, Zbyněk Čech a jeho tím, Stanislav Polák a jeho tím, Miško Bulík, skvelý slovenský reprezentant, môj otec s maminou a mojou sestričkou Larou, ktorá už teraz vie, že chce byť hosteska 🙂 Samozrejme aj partnerom, Service13.sk, PetroaSpol.sk, Borisovi Mentelovi, ktorý mi geniálne nastavil podvozok motorky u seba v Motomaxxe a môžem sa na to vždy spoľahnúť. Chlapcom Maťovi a Erikovi z M2S za super polepy. Štúdiu Lara, www.studiolara.sk za podporu a všetkým ostatným fanúšikom a fanúšičkami, ktorí mi stále veria. Nehovoriac o portáli Moto-Cup.sk, ktorého nálepku s hrdosťou nosím.

Môj cieľ je byť najlepší! Nájde sa niekto, kto má rovnaký cieľ? Niekto podporiť ma? Viac info na: 88@peterkacaba.com alebo +421 910 878 088.