Peter Kačaba #88: Alpe Adria Poznaň 2018

Richard Karnok

Ďalšie podujatie šampionátu Alpe Adria v novej triede má za sebou mladý slovenský pretekár Peter Kačaba, v tejto sezóne spolupracujúci s tímom Maco Racing. Aj preteky v poľskej Poznani boli pre neho hlavne učením sa v novej triede, kde si zvyká čoraz lepšie a jeho výkony na trati to jednoznačne potvrdzujú.

Peter Kačaba #88:

Ďalší diel seriálu pretekov Alpe Adria Circuit Racing sa konal v poľskej Poznani. Menšie mestečko, vzdialené niekoľko hodín cesty bolo zaujímavou destináciou v tomto šampionáte. Aplikácia počasie v mojom telefóne ukazoval tri dni dažďov, tak som bol viac zvedavý, čo bude, ako bude.

Prišlo menej pretekárov do tried SuperSport a SuperStock, tak na poobedné tréningy spojili tieto triedy dohromady a aspoň som mal o jeden tréning navyše. Coaching a technickú podporu opäť zastrešoval Yamaha Maco Racing Team, prvý tréning sme išli s nastavením zo Slovakia Ringu. Po tomto tréningu sme si povedali, ako to ide, niečo sme pomenili a do druhého tréningu sme išli s novým nastavením. Toto sa ukázalo ako správne a postupne som získaval dôveru v moju Yamahu.

Ďalší deň už bola kvalifikácia a preteky. Z kvalifikácie som si odniesol  až štart z 19. pozície, čo bol celkový najrýchlejší čas, v mojej triede SuperStock 600 to ale znamenalo 14. priečku. Do pretekov sme išli s cieľom zlepšiť sa. V pretekoch sa mi pokazil quickshifter, tak som musel ťahať bez neho. Nakoniec sa mi však podarilo prebojovať sa aspoň o tri pozície dopredu a skončil som tesne za Top 10, takže 11. miesto, posun vpred a zlepšený čas. Cieľom bolo opraviť radenie a zrýchliť na ďalší deň.

Posledný nedeľný deň sme začali warm upom, kde sa opravený quickshifter opäť pokazil, ale aspoň som sa rozjazdil. Do pretekov sa nám ho už nepodarilo opraviť, pokúsiť sa zrýchliť som však chcel. Aj v tento deň boli preteky prerušené červenou vlajkou a reštart mi tentoraz vôbec nevyšiel. Guma mi príliš vychladla a hneď v prvom kole reštartu som pocítil ako šmýka. Posledných 5 kôl som bojoval ako to išlo. Podarilo sa skončiť na lepšom mieste, dokonca aj v Top 10, takže 9.

Tento víkend v Poznani by som hodnotil veľmi pozitívne, hlavne čo sa týka mojej spolupráce s Yamaha Maco Racing Teamom, vyzdvihol by som prístup majiteľa, pána Martina Kuzmu, zabezpečil nám dostatočný komfort, celý víkend sa o nás starali aj hostesky Svetlana a Zdenka, zabávač Michal. Poďakovanie patrí aj zvyšku celému jeho tímu za odvedenú robotu a pomoc pri technických nedostatkoch mojej Yamahy. Krásny zážitok.

Že môžem robiť to, čo milujem, ďakujem aj partnerom: gt2 motorsport, Eco-Domov, Petro a Spol, HJC Helmets Slovakia, ChcemTricko.SK :-), Moto-Cup.SK, Profi JM, Studio Lara, Yamaha Maco Racing Team.

Ďalším okruhom v tomto šampionáte bude maďarský Pannonia Ring. Pozývam fanúšikov tohto krásneho športu, urobte si výlet, príďte nás podporiť!

Tlačová správa Petra Kačabu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *