Na Masarykovom okruhu v Brne sa Tomášovi Svitkovi opäť darilo

Richard Karnok

V dňoch 30. 9. – 1. 10. sa v Brne konalo podujatie Veľká cena Bohumila Stašu, ktorého súčasťou boli medzinárodné majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky na prírodných okruhoch spoločne s poľským šampionátom.

Na mieste štartoval aj slovenský pretekár Tomáš Svitok, ktorý bral preteky predovšetkým ako skúšku novej techniky a prípravu na posledné preteky šampionátu Alpe Adria, ktoré sa uskutočnia 20.-22. októbra v chorvátskej Rijeke. Nakoniec si však z Brna odniesol dostatočný počet bodov do majstrovstiev Slovenska na prírodných okruhoch a v konečnom hodnotení aj napriek sporadickej účasti vybojoval druhé miesto.

Tomáš Svitok:
„Pred Brnom sa nám podarilo získať inú špecifikáciu motora, žiaľ až teraz na konci sezóny, a práve v Brne sme sa ju rozhodli otestovať.
Do triedy do 600 cm³ sa prihlásilo 45 pretekárov, čo sľubovalo nádherné preteky, a to sa aj splnilo. V sobotu som skončil na piatom mieste so stratou troch desatín sekundy na pódium, ale užíval som si počas celých pretekov krásne súboje.
V nedeľu som túžil po stupni víťazov a znovu to boli tvrdé preteky, ale šlo sa v pomalšom tempe, a tak som mohol taktizovať. Žiaľ, porucha na elektronike moju snahu ukončila ešte pred cieľom pretekov.
Na jednej strane ma to mrzí, ale na strane druhej som rád, že sa tento problém prejavil ešte pred záverečnými pretekmi šampionátu Alpe Adria, ktoré sa konajú o tri týždne v Chorvátsku.“

Tlačová správa Tomáša Svitka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *