Michal Ronec o úspešnom účinkovaní na Cene Slovenska

Richard Karnok

Výborným výkonom sa na Cene Slovenska na Slovakia Ringu v triede Supersport predstavil Michal Ronec, ktorý sa predstavil vo farbách nového FUGU Racing Teamu a z víkendu si odniesol dva poháre za druhé miesta v rámci hodnotenia majstrovstiev Slovenska, pričom pódiá v rámci medzinárodného hodnotenia mu unikli len o vlások.

Michal Ronec:

Piatok:
Prišli sme, rozložili sme, zajazdili sme, odišli sme 🙂 Ale nie, nakoľko bol novy tím, museli sme skladať nové veci v rámci toho, či už novo nastriekané kapoty, alebo zásteny na stan. Prvé výjazdy som mal až posledné dva a nakoľko sa predtým robilo nové mapovanie, až na konci sezóny :-), tak som nevedel na tej motorke ísť, bola agresívnejšia. Časy som ani neriešil keďže som bojoval s motorkou a ešte dokonca aj s novou tesnou kombinézou 🙂

Sobota:
Sobota a hneď prvý meraný tréning, čo bolo nie veľmi dobré, keďže mohol byť predtým aspoň 10-minútový tréning voľný, ale nakoľko sú to majstrovstvá, tak sa treba prispôsobiť. V tréningu som sa kvalifikoval na 5. miesto, a pretože Igor Kaláb to rozlomil na tri časti, tak v podstate z toho bolo 4. miesto na štarte. Prvé preteky prebiehali celkom v pohode a viac-menej sme išli aj dosť pomalé tempo, nakoľko spraviť chybu v tom počasí bolo úplne jednoduché. Držal som sa polovicu pretekov na 3. mieste a od prvých si držal tak asi cca sekundový odstup. Potom ma obehol Šubrt a začali sme zvádzať celkom pekné súboje a tým nám prví utiekli. Aj mi vyhovovalo, že ide predo mnou, aspoň som vedel, kde robí chyby. Chcel som ho obehnúť v poslednom kole za tretím horizontom v pomalej  ľavej, lebo som vedel, že tam na neho mám. No žiaľ, dotiahli sme jazdcov o kolo späť a traťáci mali asi Iphone onany, vôbec nemávali modrými vlajkami a mňa vybrzdili a bolo dobojované.  Žiaľ, aj to sa stáva. Bolo z toho teda 4. miesto celkovo a druhé zo Slovákov.

Nedeľa:
No počasie v nedeľu bolo ako keby sa všetci čerti ženili 🙂 Každopádne sa opakoval rovnaký scenár, akurát na meste pribudol na štartovke pre mňa veľký jazdec, ktorého obdivujem, a to Miro Laki Sloboda. Warm up som ani nešiel, nakoľko pršalo a, úprimne, sa mi ani nechcelo v tej kose a daždi zbytočne riskovať. Čo sa týka pretekov, dostal som sa po štarte na tretie miesto, no len som mal problém s pneumatikami, ktoré mi ochladli a prvé dve kolá som ich nevedel dobre zahriať. Nakoniec sa mi to podarilo a dostal som sa do tempa a bojoval som so Šubrtom a Chladkom. Pár kôl pred cieľom spadol Ruža s Coppom, a to znamenalo, že ideme o druhé miesto, keďže po super stíhačke sa prepracoval do čela Laki. V poslednom kole pomohla Chladkovi žltá vlajka v úseku kde spadol Ruža a my sme chytili jazdca o kolo pozadu. Tento úsek som úplne pokazil, lebo som ich obehol a aj jazdca o kolo a potom som si všimol, že je žltá vlajka, a tak som ich pustil naspäť. Doma na kamere som si všimol, že som obiehal ešte pred žltou vlajkou, takže moja chyba. Nakoniec som ešte obehol Šubrta, ale ten mi to vrátil v predposlednej zákrute. Takže opäť „brambora“ a 2. miesto v rámci Slovenska.

Som celkom spokojný, sezónu som ukončil pekným výsledkom, aj keď vždy to môže byť lepšie. Žiaľ, tento víkend sa veľmi nechcelo riskovať v tomto počasí, zahodiť to bolo úplná maličkosť, jazdecké tempá boli pomalšie ako obvykle, čo dokazovali aj 1000-ky v pretekoch. Som veľmi vďačný aj za to, že som si mohol zasúťažiť s jazdcami ako Laki, alebo Vladko Ruža, je to pán jazdec s veľkým srdiečkom, ktorého som obdivoval ešte ako malý chlapec a teraz sme sa stretli ako súperi. Potom osobne sa stretnúť s Joskom Kubíčkom, ktorý je neskutočne príjemný človek plný zážitkov.

Chcel by som aj pogratuloval môjmu novému kolegovi Edovi Wernerovi k druhému miestu v 125SP a prvému v rámci SR. Veľká vďaka patrí môjmu novému tímu FUGU Racing za podporu, všetkým sponzorom, ktorí sú neoddeliteľnou a najdôležitejšou súčasťou tohto športu. Mojej rodinke, mojej manželke Erike za podporu a hlavne niekedy pevné nervy, keď som mysľou ako zrýchliť viacej na moto ako doma :-), samozrejme ľuďom, ktorí mi fandia, držia palce. A v neposlednom rade aj Rišovi Karnokovi, lebo robí tento šport krajším a niekedy som mal na tribúne pocit, že to sledujem z TV Eurosport, perfektné komentovanie a hlavne veľký prehľad o každom jednom jazdcovi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *