Jazdci tímu SG Fix Racing hodnotia Pannoniaring

Richard Karnok 1

Vlado Ruža na čele hodnotenia seriálu IMRC aj slovenského šampionátu, Štefan Bunčiak opäť s technickými problémami. Ako hodnotia preteky na Pannoniaringu samotní pretekári?

Štefan Bunčiak:
„V piatok krátko popoludní som dorazil na horúci Panoniaring. Vlado mal už za sebou nejaké tréningy. Ja som ešte dopoludnia pracoval. Hneď po príchode sme pripravili motorku na trénovanie. Bol som zvedavý hlavne na to, ako mi funguje prevodovka po oprave, výmene ozubených kolies. Tieto sme predpokladali boli príčinou mojich problémov na pretekoch v Brne. Omyl, po dvoch kolách na Panoniaringu som zistil, že sme pokročili vo vývoji, a moja Kawasaki má automatickú prevodovku. Motorka mi radila sama zo štvrtého na tretí stupeň…. Najpoužívanejšie rýchlosti. Takto sa mi nedalo jazdiť, keď v náklone vám náhle motorka podradí… Rozobrali sme teda celú prevodovku a nakoniec bol vadný radiaci valec. Malá štrbina v dráhe presuvného kolíka. Dojazdené…
Vlado počas naozaj horúceho víkendu (37 v tieni) – sobota 3. miesto a v nedeľu 4. miesto. Veľmi slušné. Vedeli sme, že proti domácim silným jazdcom to bude náročné. Navyše tu zároveň prebiehal rumunský majstrák, takže aj oni miešali karty. S jeho výkonom som spokojný. Všetko podľa našich predpokladov.
Ďakujem mechanikom (Vladovi, jeho otcovi…) za kvalitnú prácu. Takisto catering fungoval ako vždy super.“

Vladimír Ruža:
„V prvých pretekoch som mal po celý čas pekné súboje o štvrtú priečku s Rumunom Cazakym. Už od prvého kola bol nalepený na mojom zadnom kolese, ale aj keď som sa  mu snažil ujsť  nedarilo sa mi to. Od polovice pretekov začal na mňa útočiť a dostal sa predo mňa, ale hneď v ďalšom kole som mu to vrátil. Takto sme sa predbehli ešte párkrát. Boli to pekne súboje, ale podstatné bolo, že v predposlednom kole som bol ja pred ním. Ku koncu pretekov som zajazdil svoje najrýchlejšie kolá, aj keď to v takej horúčave nebolo ľahké, keď pneumatiky absolútne nefungovali (37 stupňov) a už som ho dopredu nepustil. Napokon ešte v poslednom kole spadol  z prvého miesta Maďar  Rizmayer, a tak som bol v cieli na perfektnom treťom mieste.
Druhé preteky boli podobné tým prvým. Jazdil som od štartu na štvrtej priečke, ale asi v piatom kole ma predbehol Maďar Sárkány, s ktorým som nedokázal držať tempo a začal si hneď budovať náskok. Bol už medzi nami rozdiel asi troch sekúnd,  keď som ho zase ja pomaly začal dobiehať. Do posledného kola som ešte nachádzal asi so sekundovou stratou, ale dal som do toho všetky svoje sily aby som ho dobehol. Podarilo sa (popritom som zase v poslednom kole zajazdil svoje najrýchlejšie kolo pretekov) a v predposlednej zákrute som sa na brzdy pred neho aj dostal. Bolo z toho teda pekné štvrté miesto celkovo a prvé v Majstrovstvách Slovenska.
Vďaka týmto výsledkom som momentálne v celkovom hodnotení IMRC na prvom mieste a v Majstrovstvách Slovenska som takisto prvý. Mám teda obrovskú radosť. Bez podpory by som takéto výsledky nedokázal urobiť, preto by som chcel poďakovať Štefanovi Bunčiakovi, spoločnostiam SG Fix a Krafter, firme LK Suspensions, RP Tuning, Motostore, SV Moto, Elf, Sebimoto, mechanikovi a rodičom.“

Jeden komentár k článku “Jazdci tímu SG Fix Racing hodnotia Pannoniaring

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *