Generálne zhromaždenie AAMU

Richard Karnok

V sobotu 27. marca 2021 sa v chorvátskej Opatiji uskutočnilo generálne zhromaždenie Motocyklovej únie Alpe Adria (AAMU) za prítomnosti prezidenta FIM Europe pána Martina de Graaffa.

Zľava do prava: Davor Komšić (MS BiH), Milos Balaz (SMF), Cristian Farinelli (generálny sekretár AAMU), Peter Balaz (SMF), Robert Zikovic (prezident AAMU), Goran Lovric (AMSS), Martin Hejduk (športový riaditeľ AAMU) Božidar Mihailović (AMSS).

Zasadnutie sa konalo dvomi spôsobmi – online a prezenčne (v súlade s platnými proti-pandemickými nariadenia) a zúčastnili sa ho všetky členské krajiny AAMU. Za Slovenskú motocyklovú federáciu sa zhromaždenia zúčastnili Miloš Baláž a Peter Baláž.

Počas generálneho zhromaždenia boli schválené všetky výsledky sezóny 2020. Taktiež boli potvrdené kalendáre na rok 2021, ktoré nájdete na: www.alpeadriamotorcycleunion.com. Hlavnou témou dňa bol vstup Gréckej motocyklovej federácie do AAMU, ktorý generálne zhromaždenie schválilo. Boli analyzované i rôzne témy pre rozvoj športových aktivít, s ktorými sa bude zaoberať v najbližšej budúcnosti.

Martin de Graaff, prezident FIM Europe: „S ohľadom na pandemickú situáciu sa zhromaždenie uskutočnilo za prítomnosti zástupcov z 5 členských federácii AAMU a zvyšní zástupcovia sa tohto zasadnutia zúčastnili virtuálnym spôsobom. AMOTOE, Grécka motocyklová federácia, sa stala novým členom AAMU. Celá riadiaca rada očakáva začiatok sezóny – v kalendároch je mnoho podujatí v niekoľkých disciplínach, hlavnou činnosťou sú však cestné preteky motocyklov. Bolo prerokované a schválené aj zloženie niekoľkých športových komisií.“

Zdroj: Tlačová správa FIM Europe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.