Emil Krchňavý hodnotí uplynulú sezónu

Richard Karnok

Sezóna 2021 je definitívne za nami. Na začiatku roka nás postretli problémy, pre ktoré som bol presvedčený, že v sezóne 2021 na preteky musím zabudnúť, no nakoniec sa karta obrátila a najmä vďaka pomoci úžasných ľudí, ktorých pri sebe mám sa podarilo odjazdiť kompletný seriál Slovenského pohára CPM a taktiež 3 víkendy IRRC – International Road Racing Championship na divokú kartu.

V slovenskom pohári sa nám podarilo suverénne zvíťaziť so značným bodovým náskokom, avšak najviac si cením nové skúsenosti na európskych tratiach IRRC v belgickom Chimay a nemeckom Frohburgu. V rámci IRRC sme štartovali aj v mojich srdcu najbližších Hořiciach, kde som zajazdil zatiaľ najlepší výsledok (18.miesto v race 2) a tiež vylepšil svoj doterajší osobák na hodnotu 2:24,322. Sezónu sme zavŕšili Veľkou cenou Bohumila Stašu na Automotodrome Brno, kde sa taktiež podarilo prelomiť šnúru smoly, ktorá ma v Brne po ostatné roky sprevádzala, a podali sme výkon ktorý stačil v nedeľnom race 2 na 13. miesto v konkurencii okruhovej elity a osobák s hodnotou 2:12,290.

Vo finále máme za sebou najúspešnejšiu sezónu počas môjho štvorročného pôsobenia v tomto nádhernom športe. Toto všetko by absolútne nebolo možné bez skvelých ľudí, ktorí ma podporujú, nezištne pomáhajú ako môžu a ženú má vpred.

Veľká vďaka patrí v prvom rade Janovi Sekovi a ZD motorsport vďaka ktorému naša stará Kawasaki funguje ako nikdy predtým a stíha konkurovať podstate novším strojom v poli. Priateľom a kamarátom Lacimu, Renovi, Danovi, Romanovi, Soni ktorí vždy ochotne priložili ruku k dielu, mojím rodičom ktorí nás v ťažkých chvíľach podržali a tým mi umožnili pokračovať v pretekaní a mojej úžasnej manželke Darinke. V neposlednom rade sponzorom a partnerom ktorí nám finančne pomáhajú a to SLOVECO, s.r.o. , DP Zvar Mont s.r.o., TES s r.o., BestFit Košice, Jozef-Oto Hlavatý, Ertal s.r.o. , Soňa a Roman Linhart.

Čaká nás zimná prestávka, no už teraz nezaháľame a chystáme sa na nasledujúcu sezónu. Zatiaľ prezradím že s tímom ZD Motorsport plánujeme kompletný seriál IRRC v triede Superbike ako prioritu no.1 a naplno makáme, aby sme boli pripravení lepšie ako kedykoľvek predtým
We still keep rockin‘

Emil Krchňavý #87

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.