Cez víkend sa na letisku v Trenčíne konajú medzinárodné motocyklové preteky

Richard Karnok 1

Počas nadchádzajúceho víkendu (28.-30. 8. 2020) sa po desiatich rokoch na letisko v Trenčíne vrátia preteky cestných motocyklov. Napriek obavám pre sprísnené korona opatrenia v Trenčianskom kraji sa podujatie uskutoční, pochopiteľne s istými obmedzeniami, ktoré vyplývajú s nariadení. Na mieste sa bude bojovať o body do niekoľkých seriálov. V článku prinášame informácie užitočné pre pretekárov aj návštevníkov, ktorí sa rozhodnú preteky v Trenčíne vidieť na vlastné oči. 

Seriály a voľné preteky

– Alpe Adria Vintage Championship
– Alpe Adria Championship 125 SP a 125 GP / Moto3
– Majstrovstvá Slovenskej republiky cestných pretekov motocyklov (125 SP, SSP 300, SST 600, SST 1000 a Superbike)
– Slovenský pohár -600 a + 600
– Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky na prírodných okruhoch
– Medzinárodné majstrovstvá SR Vintage Road Racing
– Prebor Českej republiky Klasik (plus sajdkáry na pravidelnosť)
– Body do svojho seriálu si z Trenčína odnesú aj pretekári Majstrovstiev a preboru ČR na prírodných okruhoch pod patronátom Českomoravskej asociácie motocyklového športu (CAMS), ale diváci uvidia aj Medzinárodné preteky sajdkár a Ducati Slovakia Cup

Zvláštne ustanovenia

Najdôležitejšie informácie k pretekom nájdete vo Zvláštnych ustanoveniach, ktoré stiahnete kliknutím sem…

Časový harmonogram

Už v piatok pretekári absolvujú dva voľné 15-minútové tréningy a prvú kvalifikáciu. V sobotu na nich čaká druhá kvalifikácia a prvé preteky, v nedeľu potom zahrievací tréning a druhé preteky.
Predbežný časový harmonogram stiahnete kliknutím sem…

BOHATÁ ŠTARTOVÁ LISTINA

Na mieste sa predstavia vynikajúci pretekári, očakáva sa účasť súťažiacich z ôsmich európskych krajín. Predbežnú štartovú listinu si môžete pozrieť po kliknutí sem…

PNEUMATIKY

Pretekárov možno zaujme informácia o možnosti kúpy pneumatík, ktorých predaj bude mať na starosti spoločnosť HS moto racing. Už dnes si môžete dostupnosť a možnosť objednania pneumatík overiť na e-mailovej adrese info@hsmotoracing.com. Neváhajte preto kontaktovať majiteľa spoločnosti, ktorý vám zabezpečí dovoz pneumatík priamo do Trenčína. Spoločnosť HS moto racing sa na mieste bude starať aj o prezúvanie pneumatík.

VSTUPNÉ PRE DIVÁKOV

Piatok zdarma Sobota 3,-€
Nedeľa 3,-€
Sobota + nedeľa 5,-€
Deti do 12 rokov v sprievode dospelého vstup zdarma
Osoby so ZŤP preukazom vstup zdarma

Príjazdová cesta

A ako sa na miesto pretekov dostanete? V blízkosti letiska na vás čakajú smerové tabule, ale pre lepšiu orientáciu sa vám iste hodí ajtáto mapka:

Príjazd od diaľnice D1

Jeden komentár k článku “Cez víkend sa na letisku v Trenčíne konajú medzinárodné motocyklové preteky

  1. Týmto sa chcem ospravedlniť všetkým jazdcom, ktorým naša neúčašť spôsobila komplikácie. Museli sme našu účasť zrušiť na poslednú chvíľu zo zdravotných dôvodov. Ešte raz sa ospravedlňujeme team HS moto racing.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *