Bratia Jasenskí dokončili sezónu v Rijeke

Richard Karnok

V chorvátskej Rijeke sa konalo záverečné podujatie medzinárodného šampionátu cestných motocyklov UEM Alpe Adria. Trieda Superstock 600 spoznala už predtým svojho šampióna, Slováka Lukáša Jasenského.

19-ročný pretekár slovenského tímu JLT-Motoracing prichádzal do Chorvátska s cieľom rozlúčiť sa s úspešnou sezónou čo najlepším výsledkom. V kvalifikácii obsadil tretie miesto, ktoré mu patrilo aj v nedeľných pretekoch.

Celkové víťazstvo slovenského jazdca v alpsko-jadranskom šampionáte je o to hodnotnejšie, že ho dosiahol hneď vo svojej prvej medzinárodnej sezóne, pričom v záverečnej tabuľke seriálu je 69 pretekárov z jedenástich krajín. Pred druhým jazdcom v podarí, českým pretekárom Karlom Peškom, získal Lukáš 44-bodový náskok. Okrem titulu medzinárodného šampióna však získal aj titul majstra Slovenska.

Lukáš Jasenský:
„Celý víkend bol skvelý, všetko nasvedčovalo tomu, že by to mohlo dopadnúť úspešne. Zajazdil som tu aj svoj nový osobák, bol som spokojný aj s tretím miestom v kvalifikácii. Preteky museli byť pre pád v prvej zákrute reštartované, ďalší štart sa mi podaril, jazdil som tretí, potom som sa predbiehal s Talianom Tomassinim a na čele to bol nakoniec pekný boj našej trojice. Som s tretím miestom spokojný, už ako celkový víťaz som si to všetko užíval. Som šťastný z celej tejto vydarenej sezóny, splnili sme si všetky predsavzatia a dosiahli sme viac ako sme si pred sezónou mysleli. Vyhral som hneď vo svojej prvej sezóne, ale moja veľká vďaka za to patrí nášmu tímu, ktorý perfektne pracoval počas celého roku a samozrejme našim partnerom, bez ktorých by som tento šport nemohol vôbec robiť.“


V Rijeke štartoval aj Tomáš Jasenský

Starší Lukášov brat, Tomáš, absolvoval v Rijeke svoje len druhé tohtoročné preteky, pričom sa sústredil predovšetkým na nastavenie svojho motocykla BMW, ktorý je pre neho novým. V pretekoch nakoniec obsadil deviate miesto.

Tomáš Jasenský:
„Po podujatí na Slovakia Ringu bol toto len môj druhý tohtoročný štart na pretekoch alpsko-jadranského šampionátu a celkom prvý na okruhu v Rijeke, ktorý je žiaľ dosť rozbitý a povedal by som že rýchlym tu vie byť ten, kto dokáže čo najlepšie obchádzať jamy. Najdôležitejším zistením pre mňa je, že bez iných predných tlmičov sa ďalej nepohneme. Prišli sme tu aj na mnohé ďalšie skutočnosti, ktoré musíme riešiť, to sa však nedalo na mieste, potrebné diely na motocykel musíme najprv kúpiť. Víkend nám dal mnoho nových informácií a to je dôležité. Pred budúcou sezónou teda potrebujem  doriešiť motocykel a samozrejme aj ja sám sa musím dostať do tempa.“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.