Yamaha R3 bLU cRU European Cup

Richard Karnok

Nový európsky pohár Yamaha R3 bLU cRU si kladie za cieľ nájsť budúcich majstrov sveta.

Európsky pohár Yamaha R3 bLU cRU bude seriálom siedmych podujatí, ktoré sa uskutočnia i na svetových okruhoch ako Jerez a Portimao a takisto v Českej republike, Taliansku, Švédsku, Francúzsku a Maďarsku. Tento nový kontinentálny pohár, ktorý organizuje spoločnosť JiR pod hlavičkou FIM Europe je určený pre nové motocykle Yamaha YZF-R3.

KATEGÓRIE: Trieda bLU cRU je určená jazdcom vo veku 13 až 19 rokov a trieda Open je pre starších jazdcov. Európsky pohár Yamaha R3 bLU cRU chce priviesť mladých ľudí k športu tým, že ponúka all-inclusive balíček v cene 22.000 € na jazdca, ktorý zahŕňa registráciu, samotný motocykel a asistenciu. Konečným cieľom je vyhrať európsky pohár a pokračovať na ceste za získaním titulu majstra sveta!

FORMÁT PODUJATÍ: Počas jedného dňa sa bude striedať zábava a vzrušenie v rámci dvojhodinovej jazdy každého pretekára na trati v dvoch triedach. Formát bude zahŕňať aj samotných fanúšikov. Budú mať šancu jazdiť sériu Yamaha R priamo na trati, zatiaľ čo najmladší fanúšikovia budú môcť urobiť prvé kroky na modeli Yamaha PW-50.  Fanúšik, kto nie je jazdcom môže absolvovať tandemové jazdy, ostatní fanúšikovia si budú môcť vychutnať trať na štyroch kolesách v “safety car” šampionátu – bude to nezabudnuteľný zážitok!

CENY: Prvých 25 jazdcov celkového poradia získa Yamahu YZF-R3 . Prví traja z kategórie bLU cRU budú môcť vstúpiť do svetového programu Yamaha bLU cRU prostredníctvom bLU cRU MasterClass, zatiaľ čo pre víťaza triedy Open bude možnosť získať prístup do hlavnej kategórie pre sezónu 2020.

ORGANIZÁCIA: Európsky pohár YAMAHA R3 bLU cRU bude riadený, podporovaný a organizovaný spoločnosťou JiR. Organizáciu prevádzkuje veľmi skúsený Gianluca Montiron. JiR má dlhú históriu v MotoGP a ich infraštruktúru a odborné znalosti chcú vrátiť na svetové okruhy novým trojročným programom zameraným na objavenie talentov pre budúcnosť.

PRIHLÁŠKY: Miesta ešte voľné, ale sú obmedzené a môžu byť zabezpečené prostredníctvom oficiálnych predajcov značky Yamaha alebo na adrese www.jircup-com. Bližšie info získate na: info@jircup.com.

KALENDÁR 2019
21. apríla      Česká republika – Most
19. mája       Portugalsko – Portimao
16. júna        Švédsko – Ring Knutstorp (TBC)
07. júla         Taliansko – Varano de ‚Melegari
21. júla         Španielsko – Jerez de la Frontera
03. augusta Francúzsko – Alès
18. augusta Maďarsko – Pannonia Ring

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *