Víťazná rozlúčka Tobiasa Kráľa s minibikom

Richard Karnok

Cez víkend sa v Brne uskutočnilo záverečné podujatie Minimoto Cupu, kde na pretekárov okrem dvoch jázd čakali aj dvojhodinové vytrvalostné preteky. S kariérou na minibiku sa na mieste úspešne lúčil mladý slovenský jazdec Tobias Kráľ, ktorý sa od budúcej sezóny bude venovať už len pretekom v triedach Ohvale.

Tobias Kráľ:

„Vedel som, že tento týždeň ukončí moje päťročné obdobie na minibikovom motocykli, a tak sme si povedali, že si to hlavne užijeme.
Od štvrtka išlo všetko bez veľkých problémov a tie malé sa vždy odstránili. Po piatkových tréningoch prišla sobotňajšia kvalifikácia, ktorá mi priniesla miesto v prvom rade na štarte. V oboch pretekoch som skončil v mojej kategórii na prvom mieste a celkovo som si vybojoval titul v Minimoto Cupe v kategórii junior B.

Po sobotňajšom triumfe som sa pripravoval na nedeľňajšiu dvojhodinovku. Sú to tímové preteky na dve hodiny. V tíme sú dvaja jazdci, ktorí sa striedajú a snažia sa neurobiť žiadnu chybu. Je to veľmi o taktike, výdrži jazdcov a motocyklov. Tento rok som mal v tíme staršieho kamaráta Tomáša Zdařila a spolu sme vybojovali prvenstvo. Takže tento týždeň bol pre mňa celkovo zlatý. Nič viac som si nemohol priať na rozlúčke s mojím minibikovým detstvom.

Týmto sa chcem poďakovať môjmu trénerovi Petrovi Seménkovi z minibikovej akadémie v Brne, ktorý bol pri mojich začiatkoch a veľmi veľa ma naučil. Samozrejme tiež všetkým, ktorých som stretol počas mojej kariéry, hlavne Davidovi a Šimonovi Kučeříkovcom, ktorí mi pomáhali na tréningoch, pretekoch, ale aj mimo nich, a takisto všetkým kamarátom z brnianskej akadémie a všetkým, ktorí ma podporujú a fandia mi.

Najväčšie ďakujem patrí mojej celej rodine, bez ktorej by som tento šport nikdy nerobil.
A čo ma teraz čaká? Budem pokračovať v príprave na ďalšiu sezónu, a to na väčšej motorke a to Ohvale 110 a 160.
Tak sa zasa ozvem až začne sezóna 2024, ale to ma ešte čaká dlhá zimná príprava a drina.“

Tlačová správa Tobiasa Kráľa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *