V Třinci sa rozhodlo o držiteľoch titulov MMSR a MSR mládeže 2022

Richard Karnok

V dňoch 19.-20. augusta 2022 sa na StellRingu v českom Třinci uskutočnilo záverečné podujatie tohtoročného seriálu MM SR, M SR a Slovakia Cupu CPM mládeže, kde sa rozhodlo o držiteľoch titulov v jednotlivých kategóriách.

Súťažný víkend začal už v piatok 19. 8. 2022 celodennými voľnými tréningami v čase od 09:00 do 17:30. Dráha bola už počas piatku zabezpečená traťovými komisármi, sanitným vozidlom a zdravotnou službou, takže bezpečnosť pretekárov bola na prvom mieste.

Tzv. “ostrým pretekárskym” dňom bola sobota 20. 8. 2022. Počasie bolo veľmi premenlivé, najprv mierne spŕchlo, následne trať vyschla a zdalo sa, že všetko prebehne do úspešného konca. Jazdilo sa podľa predpripraveného časového harmonogramu, až do začiatku druhých finálových jázd. Po veľkej nepriazni počasia sa JURY podujatia rozhodla, že sa druhé finálovky neodjazdia a do úvahy sa budú brať výsledky z prvej, doobedňajšej finálovej jazdy. Avšak treba podotknúť, že na ovále prebiehali naozaj krásne súboje o každý centimeter dráhy.

PW50: Na štart tejto triedy sa postavilo 5 našich pretekárov. Najviac však dominoval Roman Masár, ktorý prišiel do cieľa ako prvý pred druhým Alexom Betákom a treťou Eliškou Jurigovou.

V triede MiniGP 110 štartovalo až 16 jazdcov, medzi ktorými nechýbali ani tí naši slovenskí. Čo sa medzinárodného bodovania týka, najlepšie zajazdil český pretekár Viktor Čech, druhý skončil Šimon Kučeřík a tretí náš Jakub Adamik. V bodovaní národného šampionátu M SR bol najrýchlejší Adamik, o druhé miesto prebiehali boje medzi Véghom (SVK) a Pécelim (HUN), avšak Péceli utŕžil pád, síce so sebou stiahol aj Végha, ale ten sa rýchlo pozviechal a jazdu dokončil na druhom mieste. Tretí, po Péceliho páde, skončil Smetana (SVK).

V kategórii MiniGP 160 tiež nebola núdza o tesné súboje. Tie predvádzali Kozubík (SVK) s Haplom (SVK), ktorí bojovali o titul majstra SR v tejto triede. V Třinci však bol rýchlejší Hapl a Kozubík sa musel uspokojiť s druhým miestom (v bodovaní M SR).

Boje o každý centimeter dráhy predviedli v triede GP2 junior (v medzinárodnom hodnotení) opäť veční rivali Zajac (SVK) s Benáčkom (CZE). Víťazne však z tohto dua vzišiel Benáček. Tretí bol Jan Verner (CZE), ktorý profitoval z Veverkovho (SVK) pádu, ktorý dovtedy jazdil na treťom mieste.

Mário Michalovič, tréner: „Chcel by som touto cestou vyzdvihnúť aj jazdkyňu našej SMF Junior Circuit Racing School, Lucku Murgašovú, ktorá svoje prvé preteky absolvovala ešte len pred týždňom na Slovak Karting Centre a v Třinci si dokázala vylepšiť svoj osobný čas v triede MiniGP 110. Pochvala patrí aj všetkým ostatným pretekárom, ktorí predvádzali aj napriek nepeknému počasiu veľmi oku lahodiace súboje.“

Výsledky z pretekov v Třinci ako aj konečné poradie a držiteľov titulov jednotlivých kategórii CPM mládeže nájdete TU.

Text: Patrícia Koštialiková
Zdroj foto: 
Moto Foto SK/CZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *