Tobiasa Kráľa na pretekoch v Chebe zradila technika

Richard Karnok

Po víťazstve v Třinci prichádzal mladý slovenský pretekár Tobias Kráľ na preteky medzinárodného českého šampionátu mini racing v triede Minimoto Junior B do Chebu oprávnene s najvyššími ambíciami. Ako sa mu darilo nám prezradil jeho otec Stanislav.

„Do ďalekého Chebu sme prišli už v stredu v noci a vo štvrtok sme chceli začať trénovať, posnažiť sa všetko pripraviť. Žiaľ, počasie bolo proti a vo štvrtok sme vyšli na trať len sporadicky, lebo celý deň boli dažďové prehánky. V piatok sme trénovali celý deň a všetko bolo super.
V sobotu ráno sme sa zobudili do dažďa, a to znamenalo, že kvalifikácie budú o šťastí na podmienky. Prvá kvalifikácia bola na polosuchej trati a všetci mali veľký rešpekt. Až v druhej kvalifikácii sa išlo naplno, ale Tobimu žiaľ vôbec nevyšla. Stačilo to až na 10. miesto na štarte.
Taktika do pretekov bola jednoduchá, nepokaziť štart a čo najrýchlejšie sa dostať na popredné miesta.
Štart do prvých pretekov vyšiel na 120 percent a Tobi vchádzal do druhej zákruty na prvej pozícii .Prvú polovicu držal všetky štvortaktné motocykle za chrbtom, ale každú zákrutu musel čeliť atakom súperov. Až v druhej polovici urobil menšiu chybičku na výjazde na dlhu rovinku a bolo jasné, že proti štvortaktným motorkám na konci rovinky nebude mať žiadnu šancu a prišiel o vedúce miesto. Usadil sa na treťom mieste, ktoré po urputnom boji aj vybojoval.
Po tomto úspechu bol nabudený na druhé preteky, v ktorých cieľom bolo pódium. Všetko vyzeralo super až do zahrievacieho kola, v ktorom prestala Tobimu fungovať predná brzda. Žiaľ pred štartom musel odstúpiť a bola to smutná bodka plná sĺz za úspešným víkendom v ďalekom Chebe. Sen zabojovať o celkovo tretie miesto sa v sekunde rozplynul a teraz bude mať plné ruky prace udržať štvrtú pozíciu, a to už o 14 dní vo Vysokom Mýte.
Držte palce.“

Tlačová správa Tobiasa Kráľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *