Tobias Kráľ odštartoval do novej sezóny v novej triede

Richard Karnok

Mladý deväťročný motocyklový pretekár Tobias Kráľ po vlaňajšom úspechu v podobe titulu vicemajstra v šampionáte Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky v triede Minimoto Junior A presedlal pre sezónu 2023 do triedy Minimoto Junior B, kde na neho tento rok čakajú starší súperi.

Počas uplynulého víkendu však na úvodnom podujatí vo Vysokom Mýte dokázal, že hneď od začiatku s ním bude treba počítať s umiestneniami na najvyšších priečkach. O tom, ako sa mu počas víkendu darilo, nám porozprával jeho otec Stanislav.

Do Vysokého Mýta sme prišli už vo štvrtok, keďže sme chceli vedieť, ako sú pripravené ostatné tímy. Nakoľko sme novú motorku dostali len nedávno, nebolo veľa času na tréning a nastavenie nového stroja. Tobias sa počas celých tréningov pohyboval okolo 6. miesta a v kvalifikácii skončil na 9. priečke.

Stratégia do pretekov bola jednoduchá. Perfektný štart a čo najdlhšie sa brániť motorkám zo štvortaktnými motormi. Vedeli sme že na rovinkách sú oveľa silnejšie, a preto Tobias musel všetko dobiehať v zákrutách a na brzdy. Žiaľ, prvý štart novej sezóny dopadol veľmi zle a Tobi sa prepadol na poslednú pozíciu pre poruchu motora. Počas celých pretekov bojoval s problémami motora a nakoniec prišiel do cieľa na 6. mieste.

Pred druhými pretekmi sme  sa snažili poruchu odstrániť a aj sa nám to celkom podarilo. Hneď od štartu sa zaradil za dvojicu štvortaktov a s tretím miestom v druhých pretekoch sme naozaj spokojní. Priebežne to stačí na piate miesto v šampionáte .

Teraz nás čaká druha zastávka MMČR v českom Písku, tak držte Tobimu palce.

Tlačová správa Tobiasa Kráľa
Foto: Michal Baláž a archív T. Kráľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *