Racing Stars Race Team o pretekoch v Dunajskej Strede

Richard Karnok

Dunajská Streda patrí medzi obľúbené okruhy našich jazdcov aj pre to, že sme tam chodili často trénovať, druhé podujatie JIMC v Dunajskej Strede sľubovalo pekné počasie a tentoraz v zložení dvoch pretekárov, Petra Kačabu a Lukáška Kozubíka sme boli pripravení bojovať.

Tentoraz bolo podujatie tiež iba v sobotu a nedeľu, bez možnosti piatkových tréningov, sobota sa niesla v znamení tréningov a kvalifikácie a warm up s pretekmi bol klasicky v nedeľu. Tréningový deň bol super, žiadne pády, pekné počasie, super organizácia. Kvalifikácia dopadla pre nášho Petra Kačabu na 3. a Lukáška Kozubíka na 8. mieste, ale svoj čas si zlepšil oproti predchádzajúcemu podujatí o viac ako sekundu!

V nedeľu nám tiež vykuklo slniečko, všetci boli usmiati a tešili sa na preteky. Lukáško Kozubík skončil v prvých pretekoch na 9. mieste, kde po pár krásnych súbojoch stratil jednu priečku. Takto sa to opakovalo aj v druhých pretekoch a celkovo skončil na 9. mieste, čo je oproti minulému podujatiu úspech, Lukáško napreduje!

Peter Kačaba v prvých pretekoch dlho zvádzal krásne a tesné súboje s maďarským pretekárom Soma Gorbem, nakoniec sa malý Soma dostal pred nášho pretekára a ten ho už nedokázal predbehnúť. Avšak k nedovolenému štartu maďarského pretekára, ktorý dostal penalizáciu 10 sekúnd, skončil náš pretekár na krásnom 2. mieste. Druhé preteky začal Peter Kačaba skvele, držal druhú pozíciu, avšak v zákrute po cieľovej rovinke sa mu tam pichol šikovný Maďar Soma a náš pretekár už nestihol ubrzdiť a končil mimo trate. Za pomoci divákov sa mu motocykel podarilo roztlačiť a z posledného miesta sa prebojovať aspoň na 4., čo mu vynieslo konečné 3. miesto na podujatí.

Slovenská organizácia pretekov pod hlavičkou agentúry MotosportAgency opäť raz nesklamala, vyšla na výbornú.

Lukáško Kozubík 15, Racing Stars Race Team: Veľmi som sa tešil na túto trať, mám ju veľmi rád. Dokázal som zrýchliť, takže cieľ sme s tatinom splnili.

Peter Kačaba 88, Racing Stars Race Team: Toto podujatie som absolvoval iba s maminou, lebo môj tatino bol veľmi chorý. Môj mechanik mohol prísť až v nedeľu, takže sa chcem poďakovať Jožkovi Konečnému bez ktorého by som sobotu nezvládol. Preteky boli super, v druhom som spadol, takže tam nie je čo hodnotiť. Mal som poškodenú stupačku, takže som už nedokázal ísť lepšie ako v prvých pretekoch. S celkovým umiestnením som teda spokojný.

Na záver chcem poďakovať celému tímu a skvelým ľuďom, bez ktorých by to nešlo. Materiálnym a finančným injekciám od Service 13, Wertheimu, Štúdiu Lara, Nadácii TV JOJ, Reštaurácii Slovenský Dvor v Piešťanoch, JR Sportpromotions, tentoraz výnimočne rodine Romana Havlína.

Tlačová správa Racing Stars Race Teamu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *