Slovenskí pretekári zahájili predsezónne testy

Richard Karnok

Rok 2013 trvá ešte len niekoľko dní, ale dvaja slovenskí pretekári už ako prví z našich začali poctivo trénovať na nadchádzajúcu sezónu.

Jedná sa o dvoch talentovaných mladučkých jazdcov, Michala Búlika, vlaňajšieho šampióna v triede Mini Moto Junior A a Mária Zajaca, ktorý vlani v rovnakej triede debutoval a absolvoval niekoľko pretekov šampionátu.

Mário a Michal v holíčskej hale

Obaja využili možnosť trénovania v holíčskej motokárovej hale Go-Karts, kde sa na svojich strojoch preháňali spolu s niekoľkými českými pretekármi. Pre Miška Búlika to nebolo nič nové, už vlani tu absolvoval tvrdú zimnú prípravu, ktorá rozhodujúcou mierou prispela k jeho vynikajúcej sezóne v Čechách aj na Slovensku, no Mário Zajac tu jazdil po prvýkrát, pričom okrem skúšania svojho nového motocykla sa poriadne zapotil práve pri spoznávaní tejto pre minimotocykle neobvyklej trati. Mimoriadne ostré zákruty sú však ideálnym miestom pre nacvičenie si citlivosti pre detail, ktorý je pri jazde na tomto type motocykla veľmi dôležitý.

Obaja pretekári sa sem počas zimy budú ešte vracať a verme, že sa hodiny strávené na tomto cvičisku pozitívne prejavia už na ich prvých tohtoročných pretekárskych podujatiach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *