ME Mini Road Racing v talianskej Adrii aj so slovenskou účasťou

Richard Karnok

V dňoch 18.-20.9.2020 sa v Taliansku na okruhu Adria International Raceway uskutočnili juniorské Majstrovstvá Európy Mini Road Racing. Na šampionáte nás reprezentovala trojica mladých jazdcov – Lukáš Végh, Lacko Veverka a Mário Zajac.

Lukáš Végh #7, ktorý sa uvedeného šampionátu zúčastnil už aj minulý rok, sa v Taliansku vo svojej triede Ohvale 110 umiestnil na 8. priečke, čo bol posun oproti minulému roku o 2 miesta. Víťazom triedy Ohvale 110 sa stal domáci jazdec Cristian Borrelli, pred druhým Gabrielom Vuonom (Švajčiarsko) a tretím Mateom Turatom (Taliansko).

Mário Zajac #9 a Ladislav Veverka #28 sa počas svojho premiérového štartu na tomto európskom šampionáte v medzinárodnej konkurencii určite nestratili. Obaja menovaní štartovali v triede Ohvale 160, kde sa o niečo lepšie darilo Máriovi Zajacovi, ktorý si vybojoval 7. priečku. Ladislav Veverka sa umiestnil na 9. mieste. Na stupni víťazov v tejto triede stála trojica talianskych jazdcov – Matteo Masilli, Giacomo Zannoni a Alan Marcelli.

„Musím chlapcov pochváliť. Všetci traja sa snažili o čo najlepší výsledok. Všetci veľmi disciplinovane a zodpovedne pristúpili k účasti na tomto európskom šampionáte, ktorý bol pre nich veľkým prínosom. Z celej atmosféry boli veľmi nadšení a podľa vyjadrení samotných jazdcov ako aj ich rodičov by chceli na tomto šampionáte štartovať i v budúcnosti, ak to situácia dovolí,“ vyjadril sa Miloš Baláž, viceprezident SMF pre CPM, ktorý sa podujatia v Taliansku s našimi jazdcami taktiež zúčastnil.

Zdroj: SMF
Foto: FB – Lucián Végh, Mário Zajac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *