Ladislav Veverka na finálovom podujatí FIM MiniGP World Series vo Valencii

Richard Karnok

V dňoch 21.-23. novembra sa vo Valencii uskutočnilo finálové podujatie FIM MiniGP World Series, do ktorého sa prebojovali mladí motocykloví pretekári z celého sveta. Slovensko reprezentoval Ladislav Veverka, ktorý na mieste oslávil svoje šestnáste narodeniny. Veverka si účasť do Valencii vybojoval v seriáli FIM MiniGP Alpe Adria Series.

Na pretekárov čakal bohatý program, organizátori ich vybavili kompletným oblečením vo farbách partnerov podujatia, k dispozícii dostali motocykle, kombinézy, prilby, rukavice a čižmy. Okrem toho absolvovali brífing, fotenie, výrobu propagačných videí a žrebovanie do skupín.

V utorok 21. novembra absolvovali tri voľné tréningy, z ktorých sa zbierali najlepšie časy pre možný postup do top 8. V stredu doobeda nasledoval štvrtý voľný tréning a kvalifikácia a poobede kvalifikačné preteky, z ktorých najlepší sa prebojovali do finálového dňa. Veverka sa do posledného dňa neprebojoval, ale z Valencie odchádzal s množstvom skúseností, s ktorými bude môcť pokračovať vo svojej kariére. V sezóne 2024 už ako jazdec kategórie Supersport 300, v ktorej sa mu darilo aj tento rok.

Ladislav Veverka:

„Bola to pre mňa výborná skúsenosť v silnej konkurencii. Počas jazdenia vo Valencii som mal niekoľko kontaktov s ostatnými súpermi, jazdilo sa poriadne zostra. Raz som dostal poriadny highsider, ale tlmič riadenia zafungoval, a tak som túto situáciu ustál. Motorka šla výborne, len som sa trošku trápil s čižmou, praskli mi dva zipsy, a počas kvalifikačných pretekov sa mi uvoľnil plechový chránič špičky, ktorý mi počas jazdy vadil, a ja som mal pocit, že mám problém s predným kolesom. Teším sa z mnohých zážitkov a nových známostí, ktoré som vo Valencii spoznal. Moja veľká vďaka patrí SMF a Milošovi Balážovi za osobnú podporu.“

Tlačová správa Ladislava Veverku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *