Kemp motocyklovej mládeže – Slovak Karting Center

Richard Karnok

Plánovaná akcia pripravená ŠK CPM SMF v spolupráci s okruhom Slovakia Ring sa uskutočnila, aj keď v skrátenom procese, a to pre nepriazeň počasia. Avšak v piatok 7. apríla sa organizátori nenechali odradiť a s radosťou uvítali v interiérových priestoroch Slovak Karting Center 15-ich záujemcov o podujatie – od najmenších až po tých starších.

Deň sa niesol dopoludnia v duchu environmentálnej výchovy, ktorú pútavým spôsobom edukoval mládež p. Jozef Tassy – environmentálny komisár. Súčasťou bola diskusia a deti boli koncentrované a interaktívne. Enviromentálni zástupcovia SMF obdarovali mládež milými darčekmi. 

Následne boli juniori oboznámení aj s Národnými športovými predpismi, aby svoje jazdecké zručnosti mohli posilniť aj zdatnosťou v predpisoch. Majo Michalovič – člen ŠK CPM – dokázal udržať pozornosť detí, dokonca si vytvárali simulácie rôznych situácií pre ich možné riešenie a detičky sa so záujmom hlásili, aby sa mohli vyjadriť. 

Aby bol program naplnený, komisári spojili príjemné s užitočným a zahájili program pohybových aktivít, ktorých bolo neúrekom a športovci sa nezapreli a súťažili v plnom nasadení, čo im sily stačili. Všetci preukázali prvky telesnej pripravenosti a každý z nich si zaslúžil uznanie. Deň bol ukončený vyhodnotením, pričom tentoraz vyhrali všetci a svoje odmeny si mohli prevziať s hrdosťou. Medaily, diplomy a ďalšie pozornosti nemohli chýbať.

Sobotné ráno so sebou prinieslo dážď s náznakmi sneženia, vietor a chlad, a tak plánovaný scenár voľných jázd nebolo možné naplniť.

ŠK CPM srdečne ďakuje za účasť všetkým deťom, tiež za podporu ich rodičom a pevne dúfa, že počas sezóny ešte dokáže vytvoriť dostatok možností na jazdenie ku vzájomnej spokojnosti.

Zuzana Veverková, ŠK CPM SMF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *