Jakub Adamik zvíťazil v maďarskom Kecskemete

Richard Karnok

Program sa začal piatkovými voľnými tréningami. Kubo na tejto trati trénoval pred týmto víkendom iba raz, čo bola pre neho menšia nevýhoda oproti niektorým iným jazdcom.

Jakub Adamik:

„V piatok sa mi nedarilo tak, ako som si predstavoval. Bolo celkom teplo a ja som sa celý deň trápil, nedarilo sa mi jazdiť rýchle kolá. To sa však v poslednom tréningu zmenilo a dodalo mi to veľké sebavedomie.

V sobotu sme mali jeden voľný tréning, jednu kvalifikáciu a dvoje preteky. V prvom tréningu som sa snažil doladiť ešte malé chyby. V kvalifikácia som začal jazdiť rýchle časy hneď od začiatku a postupne som stále zrýchľoval. Bohužiaľ pád jedného jazdca zapríčinil červenú vlajku a tréning sa týmto skončil. Stačilo to len na 6. miesto celkovo.

Do pretekov som nastupoval s čistou hlavou a s vedomím, že mám tempo na najrýchlejších pretekárov. Štart sa mi podaril, ale v prvej zákrute som nemal dosť miesta na pretlačenie sa dopredu a na jazdcov predo mnou som trošku stratil. Prvé tri kolá boli pre mňa utrpením, nevedel som sa dostať do tempa. Neskôr som sa však začal doťahovať na jazdca predo mnou, s ktorým bojujem o titul majstra Slovenska. Keď sa mi podarilo priblížiť sa dosť blízko, jazdec predo mnou spadol a dostal som sa tak na celkové 3. miesto v kategórií Ohvale 160 a na 1. miesto v slovenskom šampionáte.

Druhé preteky boli oveľa lepšie. Hneď zo začiatku som sa dostal dopredu a do cieľa som prišiel znova na 3. mieste celkovo a na 1. v slovenskom šampionáte. Tieto preteky boli kľúčové v boji o titul, dokázal som si spraviť náskok 17 bodov v celkovom hodnotení, z čoho sa veľmi teším.

Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí ma podporujú a držia mi palce.“

Ďalšie preteky čakajú Jakuba a už aj Mária tento víkend v Písku, kde sa chcú pobiť o predné miesta.

Tlačová správa Paca Racing Team

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *