Jakub Adamik a Mário Zajac hodnotia preteky v Chebe

Richard Karnok

Jakub Adamik a Mário Zajac sa zúčastnili ďalšieho kola MMČR na dráhe v Chebe, kde sa body rozdávali aj do MMSR a MSR. Po dlhej ceste do Chebu sa jazdci na túto trať dostali v piatok ráno, čo im umožňovalo celý deň trénovať.

#KUBO12

Na preteky v Chebe som sa veľmi tešil, pretože som nikdy predtým na tejto dráhe nejazdil a vedel som, že to bude opäť nová výzva. Hneď po prvom piatkovom voľnom tréningu som bol veľmi spokojný, pretože dráha sa mi naozaj veľmi páčila. V piatok som jazdil počas všetkých voľných tréningov, kedy sme tak ako vždy chceli hlavne nastaviť motorku. Výhodou bolo, že s nastavením sme nemali žiadne veľké problémy a prakticky sme celý piatok jazdili na takmer rovnakom nastavení, s ktorým sme neskôr nastúpili aj do oboch pretekov. V každom jednom voľnom tréningu sa mi podarilo zrýchľovať, čo bolo samozrejme pozitívne. V sobotu ráno na nás čakali ďalšie dva voľné tréningy, kvalifikácia a prvé víkendové preteky.

V tréningoch som sa opäť snažil jazdiť tak, aby som postupne svoj čas zlepšoval. To sa mi nakoniec aj podarilo a s dobrým pocitom som nastupoval aj do kvalifikácie. Tá bohužiaľ vôbec nevyšla tak, ako som chcel. Po odjazdení troch kôl som mal incident s iným jazdcom a obaja sme spadli. Po páde bola moja motorka v takom stave, že mi to nedovoľovalo opäť vyraziť na trať a bojovať o lepšie umiestnenie na štarte, a tak som sa musel uspokojiť s piatou pozíciou.

Sobotné preteky boli výborné a užil som si ich. Podaril sa mi výborný štart, po ktorom som sa hneď v prvej zákrute prebojoval na tretie miesto. O tretie miesto som bojoval ešte s dvoma jazdcami a snažil som sa držať ich čo najdlhšie za sebou. Dôležitým bodom celých pretekov bolo vyvesenie modrej vlajky už v piatom kole, kedy mi jeden z traťových maršálov ukázal, že mám pred seba pustiť rýchlejších jazdcov. Toto ma trochu zmiatlo, obaja jazdci sa dostali predo mňa a ja som už následne nevedel akceptovať ich tempo. Nakoniec som do cieľa prišiel na piatej priečke.

V nedeľu nás čakal už iba jeden pätnásť minútový warm up a posledné preteky celého víkendu. Tie boli pre mňa o niečo pokojnejšie. Štart mi nevyšiel tak dobre, ako tomu bolo v prvých pretekoch. Podarilo sa mi však hneď po štarte obhájiť piatu pozíciu, na ktorej som išiel prakticky celé preteky. Celkovo víkend hodnotím pozitívne. V MMČR a MMSR to síce tentoraz na pódiové umiestnenie nestačilo, no cieľ som si splnil prvou pozíciou v MSR.

Ďalší víkend nás s Máriom čakajú ďalšie preteky v Taliansku, konkrétne na dráhe v Ottobiane. Je to jedna z mála tratí v kalendári, ktorá je technickejšia, takže sa veľmi teším a budem sa snažiť zajazdiť čo najlepší výsledok.

#ZAJO9

Po našom príchode do Chebu sme sa rozhodli, že vynecháme dva ranné tréningy a nastúpime iba do štyroch poobedných. S dráhou v Chebe som už mal menšie skúsenosti a jej charakteristika sa mi veľmi páči. Aj toto bol jeden z dôvodov, prečo som sa na tento víkend tešil.

Hneď od úvodných piatkových tréningov sa mi jazdilo výborne. Bolo to prvýkrát, čo som tu jazdil so svojou Ohvale GP2 a dráha sa mi páčila teraz ešte viac, ako keď som tu jazdil s motorkou Ohvale 160. Nastavenie sme trafili hneď v úvode, čo mi dovoľovalo sústrediť sa čisto len na zlepšovanie svojich časov. S celým piatkovým dňom som bol spokojný. V každom jednom tréningu sa mi darilo držať sa vpredu, čo bol pre mňa hlavný cieľ.

Sobota pre mňa neodštartovala vôbec dobre. Po tom, ako som odjazdil prvý voľný tréning sa mi v paddocku stal incident, pri ktorom som si poranil nohu, a to mi nedovoľovalo nastúpiť do druhého voľného tréningu. Otázkou teda ostávalo, ako sa bude noha správať počas kvalifikácie a predovšetkým počas pretekov. Do kvalifikácie som teda nastupoval s menšími obavami. Snažil som sa hneď v úvode zajazdiť čo najrýchlejšie kolo, ktoré by mi zaistilo štart do pretekov z prvého radu. To sa mi podarilo, a preto som sa snažil nohu príliš nezaťažovať. Nakoniec som sa rozhodol, že na konci kvalifikácie ešte vyskúšam atakovať pole position. To sa mi trištvrte okruhu aj darilo, no v poslednom sektore som narazil na už odmávaného jazdca, a tak mi tento pokus nevyšiel.

Do pretekov som teda štartoval z druhej pozície. Hneď po štarte prvých pretekov sa mi podarilo obhájiť druhú pozíciu. Keďže som vedel, že celé preteky budú veľmi náročné, predovšetkým kvôli mojej poranenej nohe, v prvých kolách som sa snažil zabrať čo najviac, aby som si vybudoval dostatočný náskok na jazdcov za mnou. Už v polovici pretekov som cítil, že to bude naozaj veľmi náročné. Preteky boli vypísané na 14 kôl, no po páde jedného z jazdcov bol naše prvé preteky prerušené v 12. kole červenou vlajkou. Mne osobne toto skrátenie veľmi pomohlo, keďže som sa už od polovice pretekov nevedel poriadne oprieť do stúpačiek.

V nedeľu nás čakali druhé víkendové preteky. Štart sa mi nepodaril tak, ako by som si predstavoval  a to prispelo k tomu, že som nevedel s Tadeášom Benáčkom udržať kontakt. O druhú pozíciu som bojoval s ďalšími dvoma jazdcami a vytvoriť náskok sa mi podarilo až približne v tretej štvrtine pretekov. Celkovo som tak v oboch pretekoch prešiel cieľom na 2.mieste, čo pre mňa predstavovalo druhé miesto v MMČR a MMSR a prvé miesto  MSR. Teraz sa musíme už sústrediť na ďalší pretekový víkend. Ten nás čaká v talianskom Ottobiane. Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým, čo ma podporujú a držia mi palce.

Paca Racing
Demolition Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *