Ďalší veľký úspech našej mládeže v talianskom šampionáte

Richard Karnok

Vydarený víkend v talianskom Precenicco priniesol našim trom jazdcom skvelé umiestnenia a parádnu porciu bodov.

Tentoraz sme mali obsadene tri triedy slovenskými jazdcami. V triede Ohvale GP-0 automatic štartoval Maťko Čermák a už v sobotňajších tréningoch dával o sebe vedieť rýchlymi časmi. Ten najrýchlejší sa mu podarilo dosiahnuť v poslednom tréningu v hodnote 1:03,100 min. V nedeľu ráno to s počasím nevyzeralo práve dobre a všetkým bolo jasne, že sa pôjde na vode, len nikto nevedel kedy to príde. Meraný tréning Maťkovi veľmi nevyšiel a časom 1:04,7 min to stačilo na 8. miesto. V druhom tréningu jazdil na treťom mieste, ale časy boli podstatne horšie ako v prvom tréningu. No nikto z 18 jazdcov svoje časy nezlepšil. Prvé preteky sa šli ešte na suchu, ale aj tak sa už tu veľa padalo. Po 4. kole preteky zastavili červenými vlajkami a štart sa opakoval kvôli nepríjemnému pádu jedného z jazdcov. Tu Maťko perfektne odštartoval a držal si piatu pozíciu. V skrátených pretekoch ešte o jedno miesto na záver prišiel a do cieľa prišiel ako šiesty. Do druhých pretekov už štartoval na vode, zľahka pršalo. Mnoho skúsenosti s jazdou na vode nemal, a tak bol opäť klasifikovaný na 6. mieste. Celkovo po zrátaní bodov obsadil 5. miesto, čo je jeho najlepší doterajší výsledok z talianskych pretekov, čomu sa aj veľmi tešíme. V celkovom hodnotení by sme tak mali poskočiť o jedno miesto v tabuľke a so 79 bodmi držíme 7. priečku spomedzi 20 bodujúcich detí.

Náš druhý jazdec, Brunko Kiss, štartoval v triede Ohvale GP- 0 110 4 speed. V sobotu sa s traťou iba zoznamoval, nakoľko tu štartoval prvýkrát. V nedeľu si z meraných tréningov vyjazdil desiatu pozíciu, z ktorej aj poobede odštartoval do prvých pretekov. Tu obsadil po krásnej jazde 9. miesto. Najlepší čas mal hodnotu 1:02,8 min. Druhé preteky aj Brunko odštartoval na vode. Z mokrého povrchu mal veľkú radosť a veľmi sa tešil. Odštartoval ako vždy fantasticky a pomaly sa predieral cez štartové pole.
Jazdil chvíľu na štvrtej pozícii, keď na brzdy predbehol jazdca a dostal sa na tretie miesto. Žiaľ, veľa plynu z výjazdu ho poslalo na zem a to ho stálo krásne umiestnenie. Brunko motorku rýchlo postavil a v cieli bol klasifikovaný na výbornom 4. mieste. Po zrátaní bodov mu patrila rovnako štvrtá priečka.

Tretím našim jazdcom bol Denis Kováč v triede scooter. S dedom Paťkom boli v Taliansku už od piatku a cely deň v horúčavách trénovali a ladili. V tréningoch si vyjazdil desiate miesto na štarte. V prvých pretekoch predviedol fantasticky a drzý výkon, kde ukázal par jazdcom, že aj my na Slovensku máme rýchlych jazdcov. Dravou jazdou sa prebíjal štartovým polom, predbiehanie manévre teda stáli zato.
Odmenou za jeho jazdu bolo 4. miesto. V druhej jazde vybojoval po skvelom výkone dokonca fantastické druhé a druhý skončil aj po zrátaní bodov!

Tento víkend priniesol veľkú bodovú nádielku našich jazdcov a my sme všetci šťastní docestovali ráno domov. Spokojní, plní zážitkov sme si naozaj preteky všetci užili.
Ďalšie preteky nás čakajú už tento víkend v maďarskom Kakucsi.

S pozdravom Čermo a Radim

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *