Preteky v Malackách budú aj v roku 2015

Richard Karnok

V ostatných dvoch sezónach sa veľkej obľube motocyklových fanúšikov a pretekárov tešili motocyklové preteky na mestskom okruhu v Malackách, ktoré po troch desaťročiach nadviazali na populárne podujatia v tomto meste. Výbornou správou je, že organizátori z Racing Clubu Záhorák pripravujú aj tretí ročník memoriálu Arnolda Gašpara a to v rovnakom termíne ako tomu bolo vlani.

Vladimír Blusk ml.
Vladimír Blusk ml. na trati v Malackách

V posledných dvoch mesiacoch sa v súvislosti s Malackami hovorilo o tom, že týmto pretekom odzvonilo, keďže sa jeden z organizátorov, pán Ľubomír Haranta, v otvorenom liste práve na portáli Moto-cup.sk vyslovil, že o organizovaní tretieho ročníka už neuvažuje. Zlom nastal až pred niekoľkými dňami, 19. februára, keď na Slovenskú motocyklovú federáciu práve od organizátorov z Racing Clubu Záhorák dorazila prihláška na zapísanie malackého podujatia do kalendára športových podujatí SMF.

Po tom, ako sme sa dozvedeli túto informáciu, kontaktovali sme Vladimíra Bluska mladšieho z RC Záhorák, aby nám prezradil ako to vlastne s budúcnosťou podujatia v Malackách je. „Preteky budeme určite organizovať a aj tentoraz sa bude jednať o jednodňové podujatie,“ prezrádza Blusk ml., ktorý je zároveň úspešným pretekárom. „Termín je rovnaký ako vlani, teda posledná augustová nedeľa, čo tento rok pripadá na 30. august.“ Na margo slov Ľubomíra Harantu vraví, že jeho vyjadrenia boli osobné a v klube o neuskutočnení podujatia vôbec neuvažovali.

Úplne čerstvá správa z Riadiacej rady SMF, stará doslova niekoľko minút, hovorí, že podujatie v Malackách bolo zaradené do kalendára SMF a do svojich diárov si teda už dnes môžete poznamenať termín 30. august.

Text a foto: Richard Karnok