Na 13. Holíčskom zámockom okruhu sa predstaví Talian Dario Marchetti

Richard Karnok 2

Classic Club Hlohovec a Mesto Holíč, pod záštitou primátora PhDr. Zdenka Čambala, usporadúvajú v sobotu 19. augusta 2023 13. ročník medzinárodných pretekov na Zámockom okruhu v Holíči, ktorých súčasťou sú Medzinárodné majstrovstvá SR v jazde pravidelnosti historických motocyklov a sajdkár. Program doplnia preteky Ducati Slovakia Cupu, Babetta Cupu a Jawa Pionier Cupu. Hlavným hosťom podujatia bude populárny taliansky Dario Marchetti.

Dario Marchetti
Dario Marchetti sa narodil a vyrastal v Castel San Pietro v provincii Bologna v Taliansku. S vášňou pre motorky si splnil sen tým, že sa stal profesionálnym pretekárom. Zúčastňoval sa MS 500 ccm, MS Superbike a MS Endurance. Opakovane vyhral národné šampionáty a prestížne preteky ako Battle of Twins alebo Race of Champions v Daytone s Ducati.
Pre československých fanúšikov sú nezabudnuteľné jeho víťazstvá a pódiové umiestnenia na našich okruhoch v minulosti: na Cene Slovenska v Piešťanoch, Zlatom kahanci v Karvinej, 300 ZGH v Hořiciach a mnohých ďalších. Vždy k nám prichádzal nielen ako silný súper, ale aj ako človek plný dobrej nálady, ktorú rozdával medzi pretekármi aj fanúšikmi.
V súčasnosti je technickým riaditeľom Ducati Riding Experience (DRE), oficiálnej jazdeckej akadémie v Bologni. Dario je tiež ambasádorom výrobcu Borgo Panigale a zúčastňuje sa mnohých podujatí a okruhových dní po celom svete. Mnoho ľudí malo možnosť zviezť sa s ním na dvojsedadlovom motocykli Ducati na MS MotoGP.

Zvláštne ustanovenia k pretekom v Holíči stiahnete kliknutím sem…

Štartovné
Motocykle sólo do roku výroby 1949 – 60 eur
Motocykle sólo rok výr 1950 – 1983 – 110 eur
Sajdkáry do roku výr. 1983 (min. počet posádok 6) – 110 eur
Ducati Slovakia Cup – 110 eur
Lap of Honour „Kolo slávy“ – 60 eur
Babetta Cup – 80 eur
Pionier Cup – 80 eur
Za štart v ďalšej kategórii sa pripláca 60 eur

Časový harmonogram
Časový harmonogram podujatia stiahnete kliknutím sem…

Registračný formulár
Na podujatie sa ako súťažiaci prihlásite vyplnením prihlášky (stiahnete ju kliknutím sem…) a jej následným zaslaním na adresu classicclub.hc@gmail.com.

Text: Richard Karnok

2 komentárov k článku “Na 13. Holíčskom zámockom okruhu sa predstaví Talian Dario Marchetti

  1. Na Terlicky okruh jsme chodili vzdycky jen za nim. Mel rad asi jako kazdy ital holky 🤣. Jo a pamatuji se ,ze mel v dodavce jednou schovanou 125 gp s kterou jel dalsi vikend v Brne svet. Myslim ze se tam motal na ni kolem 20.mista. Jestli jel svet i na 500 to si uplne nejsem jisty. Jo a jeste jedna vec , na Kahanci nikdy nevyhral 500 stovky , ale mel pokazde nejkrasnejsi moto v poli.

    1. Máme na neho podobné spomienky 😉 MS 500 šiel v 90. rokoch chvíľočku, ale myslím si, že medzinárodnú slávu zažíva práve až od spolupráce s Ducati, ale my sme ho tu poznali už oveľa skôr a aj on sám má na tie časy u nás pekné spomienky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *