Nová kniha: Peter Baláž, život na plný plyn

Richard Karnok

V týchto dňoch uzrela svetlo sveta nová kniha o Petrovi Balážovi, ktorá mapuje neuveriteľných šesť desaťročí našej motocyklovej legendy v prostredí motocyklového športu.

Petra Baláža netreba motocyklovým priaznivcom predstavovať, jeho desať titulov majstra Československa, tri tituly víťaza európskeho pohára vintage a ďalšie výborné výsledky hovoria za všetko, ale predsa len kniha prináša mnoho podrobných príbehov z Petrovej kariéry, o ktorých sa dodnes nevedelo. Jeho kariéru v minulosti mapoval slovenský žurnalista Stano Cvengroš, ktorý aj pred niekoľkými rokmi prišiel s myšlienkou vytvoriť knihu o Balážovi. Žiaľ, zo zdravotných príčin svoju túžbu naplniť nemohol a tento rok v máji nás opustil… Prácu na knihe s Balážom dokončil motocyklový žurnalista Richard Karnok, ktorý už o Balážovi pred šiestimi rokmi nakrútil polhodinový dokumentárny film a pred štyrmi rokmi napísal knihu aj o Pavlovi Dekánkovi.

Nová kniha o Petrovi Balážovi má rovnaký formát 20×26 cm, 240 strán, obsahuje viac ako 300 fotografií a pre záujem o ňu v zahraničí je dvojjazyčná, slovensko-anglická. Krst knihy sa uskutočnil 26. 11. 2022 v predajni Bonmoto v Brne a krstil ju legendárny 15-násobný majster sveta Giacomo Agostini, osobný priateľ Petra Baláža. 

Kniha je na predaj na Slovensku aj v Českej republike. Rozposiela sa poštou.

V Českej republike sa dá kúpiť za (1000 Kč) v predajni Bonmoto v Brne či poštou cez spoločnosť Motosportvideo z Havířova. 

Cena knihy na dobierku je 35 € (plus poštovné 4,50 €)

Na Slovensku si ju môžete objednať cez nasledujúci formulár:

Objednávkový formulár knihy o Petrovi Balážovi

  Meno a priezvisko (povinné)

  Váš email (povinné)

  Počet kusov

  Adresa

  Ulica a číslo (povinné)

  Mesto (povinné)

  PSČ (povinné)

  Telefónne číslo

  Poznámka

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *