Giacomo Agostini krstil v predajni Bonmoto knihu o Petrovi Balážovi

Richard Karnok 1

FOTOGALÉRIA – V brnianskej moto predajni Bonmoto pripravili organizátori motocyklovým fanúšikom nevšedný zážitok. Na mieste sa v sobotu 26. novembra predstavil 15-násobný majster sveta cestných motocyklov, a víťaz 122 veľkých cien Giacomo Agostini! Okrem toho v predajni prebehol aj krst novej knihy Peter Baláž, život na plný plyn, ktorú s našou motocyklovou legendou pripravil žurnalista Richard Karnok.

A bol to práve Baláž, ktorý do Brna priviedol legendárneho Agostiniho. Vďaka ich mnohoročnému priateľstvu sa už slávny Ago predstavil v našich končinách v novodobej ére dvakrát na Slovensku (v roku 2016 v Piešťanoch a v roku 2018 v Holíči) a raz v Prahe (v roku 2020 pri odovzdávaní ceny Osobnosť svetového motoršportu). V predajni Bonmoto sa tiesnilo mnoho fanúšikov, ktorí si nenechali ujsť príležitosť vidieť „Božského Aga“, položiť mu otázky, odfotiť sa s ním, alebo si nechať podpísať fotku či novú knihu o Petrovi Balážovi. Celé podujatie od mikrofónu perfektne viedol Václav Svoboda, ktorý je fanúšikom známy z komentovania pretekov MotoGP na stanici Nova Sport. Na miesto zavítal aj úspešný český bývalý pretekár, a v súčasnosti Svobodov komentátorský kolega, Karel Abraham.

Agostini sa navyše už v piatok stretol so zástupcami médií a potvrdil, že hoci v júni dosiahol vek 80 rokov, stále je vo skvelej forme a mnohým jeho odpovediam nechýbal ani vtip a veľký nadhľad hodný 15-násobného svetového šampióna. Ago rád zaspomínal na starý okruh v Brne, vyjadril sa k súčasnosti pretekania, porovnal motocykle čias minulých s tými súčasnými a počas takmer dvoch hodín nezostala jediná otázka na Agostiniho či Baláža nezodpovedaná.

Fotograf Karel Šoukal pre nás pripravil galériu z tohto jedinečného podujatia.

Jeden komentár k článku “Giacomo Agostini krstil v predajni Bonmoto knihu o Petrovi Balážovi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *