Murgaš druhý v českom Yamaha Dunlop Cupe

Richard Karnok

Ďalší výborný výsledok v kariére dosiahol slovenský pretekár Milan Murgaš, pretekár F.M.T. Group Racing Teamu, keď v českom Yamaha Dunlop Cupe, ktorý organizuje česká agentúra DAFIT FILLA Racing Agency. Po víťazstvách z minulosti, kedy dominoval v seriáloch Czech Endurance Cup, Motohouse Cup, Racetrack, ČMN atď., totiž zaknihoval ďalší výborný výsledok, keď v konečnom hodnotení obsadil druhé miesto.

Milan, dovoľ mi pogratulovať ti k celkovému druhému miestu a zároveň ťa poprosím o krátke zhodnotenie sezóny…
Ďakujem. Samozrejme, som rád, že sa mi tento rok opäť darilo, s druhým miestom som samozrejme spokojný, i keď musím priznať, že počas sezóny som myslel aj na prvenstvo, no o šancu bojovať oňho ma pripravila nešťastná náhoda. Nakoniec ale prevláda spokojnosť, keby mi niekto na začiatku sezóny, kedy som mal zlomenú nohu, povedal, že budem celkovo druhý, tak by som to bral všetkými desiatimi.

Naposledy sme sa zhovárali v júli, čo bolo pred poslednými podujatiami seriálu. Čo nasledovalo potom?
V závere júla som bol trénovať na Slovakia Ringu, kde sa malo o dva týždne neskôr jazdiť predposledné podujatie seriálu. Počas tréningu ma však v zákrute z dráhy zostrelil jeden z motorkárov jazdiacich za mnou, čo si odniesla nielen moja motorka, ale aj telesná schránka a psychika…

Na Slovakia Ringu si ale aj tak v pretekoch skončil štvrtý…
Šiel som na požičanej motorke, moja bola po páde poškodená, mal som bolesti a navyše som sa v každej zákrute obával, že ma niekto zostrelí… Nevedel som ísť poriadne ani na tej motorke, je celkom iná ako moja, nešlo mi tak rýchlo si na ňu zvyknúť a trénovať som s ňou predtým nemal kedy, navyše som mal bolesti. Teší ma ale, že som dokázal aj napriek tomu zvíťaziť v kvalifikácii. Žiaľ, následne som urobil chybu, do pretekov som zvolil pneumatiky Dunlop, pričom počas celej sezóny som jazdil na Pirellkách… Pred rokom mi tam vyhovovali práve Dunlopy a myslel som si, že tomu tak bude aj teraz. Žiaľ, nevyšlo to…

Na začiatku sezóny si hovoril, že v tomto seriáli si sa stretol so súpermi, s ktorými si postupne súťažil v predchádzajúcich rokoch a seriáloch.
Áno, konečne sme sa stretli, bola tam veľmi silná konkurencia a preto som rád, že som dokázal bojovať o celkové prvenstvo.

Na poslednom podujatí seriálu v Brne si už mal k dispozícii svoju motorku?
Áno, motorka už bola poskladaná, ale stále som sa do toho nevedel dostať, stále som mal v hlave psychický blok. Preto som bol už teraz po sezóne párkrát jazdiť na Slovakia Ringu, aby som to rozjazdil.

So svojimi súpermi si ale v Brne aj tak dokázal držať krok, navyše si zajazdil najrýchlejšie kolo pretekov…
Mal som túžbu dobre odštartovať a myslím, že som mal na to, aby som im ušiel, ale štart mi nevyšiel a hoci som sa na nich dotiahol, nedokázal som sa cez nich dostať.

Nakoniec máš teda za sebou ďalšiu úspešnú sezónu a iste už plánuješ novú…
O tej novej je ešte predčasné hovoriť, no som rád, že môžem stále pretekať, za čo vďačím tým, ktorý mi pomáhajú. Predovšetkým spoločnosti F.M.T. Group za finančnú pomoc, ale aj Michalovi Hajnému, ktorý mi požičal svoju motorku, keď bola moja rozbitá a vďaka tomu som mohol sezónu zakončiť, aj napriek dvom zraneniam, takto úspešne.

Milan, vďaka za rozhovor a držím palce do sezóny 2016.

Konečné poradie Yamaha Dunlop Cupu v triede Master 600

Zhováral sa Richard Karnok
Foto: autor a Michal Hajný