Martin Čermák hodnotí vystúpenie detí na Pannonii

Richard Karnok

Tak sme sa dočkali ! Na Pannonia-ringu sa konali naše prvé oficiálne preteky v rámci majstrovstiev Slovenskej republiky, kde súťažili aj naši najmenší pretekári z Junior Moto Academy.

Cely víkend sa niesol v duchu motocyklového športu, nakoľko na celom okruhu prebiehali tréningy a preteky všetkých kubatúr… My sme začali v sobotu doobeda za krásneho počasia voľnými tréningami. Počas celej soboty bola skvela nálada a decká si to na trati užívali. Počas voľna chytali motýle a inú háveď, ktorá sa nachádzala po okolí Pannonnie… Tréneri a oteckovia deti si horúci deň spríjemňovali výborným chladením pivečkom, ktoré ste mohli dostať v ktoromkoľvek stane.

Cez noc nám trošku spŕchlo a preto sa o hodinku posunuli nedeľňajšie tréningy. Začalo sa jedným voľným, po ktorom nasledoval meraný… Tretie miesto na štarte si vyjazdil Maťko Čermák pred Jakubom Mazsárom a Maximom Repákom. Ďalšie miesta obsadili Leo Sloboda s Adamkom Havlínom. Prvé dve miesta obsadili dvaja maďarskí jazdci, ale tí boli neskôr diskvalifikovaní, pretože ich stroje nespĺňali predpisy danej triedy…

V prvých pretekoch Maťko Čermák dosiahol čas ako spomenutí dvaja jazdci s upravenými PWčkami… Tu bolo naozaj vidieť, že naše deti so sériovou technikou dokážu držať krok s upravenými strojmi. Prvé miesto teda obsadil Maťko pred Kubom, ktorému počas pretekov vletela do prilby včela, ktorú musel počas jazdy nechať vyletieť z prilby… Tretie miesto obsadil Maxim Repák pred Leom Slobodom a Adamkom Havlínom.

Druhé preteky nezačali práve dobre, lebo vo Warm up mali kolíziu Leo s Kevinom Farkasom, ktorého musela odviezť sanitka. Pre neprítomnosť sanitky boli preteky odložené zhruba o pol hodinky, čo sa odrazilo aj na výkonnosti detí. Tie jazdili v pretekoch o dve sekundy pomalšie časy ako v prvých. Prvé miesto obsadil Kubo pred Maťkom a Maximom. Ďalšie miesta si rozdelili Leo s Adamkom.

Krásny víkend sme mali za sebou, ale záver doslovne spackali maďarskí organizátori, ktorí pri odovzdávaní cien kompletne zlyhali. Nemali pripravene ceny, nevedeli komu akú cenu odovzdať, nevedeli v akom poradí kto prišiel, no úplná katastrofa… S blížiacou sa búrkou všetko ešte skomplikovalo a odovzdávanie cien sa stalo fraškou…

Ďalšie podujatie sa bude konať 7. a 8. júna v Dunajskej Strede, na ktoré vás srdečne pozývam.

S pozdravom Cermo