Karel Abraham: zatiaľ som s nikým nerokoval

Richard Karnok

České internetové motocyklové portály dnes zaplavili informácie o tom, že by sa český motocyklový pretekár Karel Abraham mal objaviť v budúcej sezóne v tíme Milwaukee Yamaha v Majstrovstvách sveta Supebikov. Celú tú lavínu článkov spustila informácia zverejnená na nemeckom portáli speedweek.com, ktorej autorom bol redaktor Ivo Schützbach.

Tento autor nás už v minulosti presvedčil o tom, že ho netrápi overovanie si informácií a keďže ide v prípade Karla Abrahama o popredného motocyklového pretekára kategórie MotoGP, ktorý má fanúšikov nielen v Českej republike ale aj na Slovensku, spojili sme sa s Abajom samotným, aby sme mu dali možnosť vyjadriť sa k jeho údajnému prestupu do spomenutého šampionátu.

Karel, ako je to s tvojím údajným vstupom s tímom Milwaukee Yamaha do svetového superbikového šampionátu?
Zatiaľ som s nikým z tímu Milwaukee Yamaha oficiálne o ničom nerokoval a dokonca sa ani nestretol a toto stretnutie ešte ani nie je naplánované. Je pravdou, že prebehli nejaké telefonáty s tým, že by sme sa o našej spoločnej budúcnosti mohli baviť, ale pokiaľ je v článku na speedweeku uvedené, ako ma už niekoľko ľudí informovalo, že kedy má prísť k nášmu spoločnému rokovaniu, tak tieto informácie nie sú pravdivé pretože o tom ešte neviem ani ja sám.

Ten istý autor už pred niekoľkými týždňami napísal, že v budúcej sezóne plánuješ jazdiť svetové Superbiky, takže už vtedy si niečo podobné chystal?
Vtedy to bol úplný nezmysel. S nikým som o niečom takom nehovoril, neplánoval som to a dokonca som o takom niečom ani len neuvažoval. Takže je to len zhoda okolností, že sa teraz naskytla táto príležitosť.

Láka teba osobne možnosť štartovať s tímom Milwaukee Yamaha v MS Superbikov?
Je to jedna z možností. Som presvedčený o tom, že pretekári ako Laverty, Hayden a ďalší, a rovnako si myslím že aj ja, nie sme zlí jazdci, ale na súčasných strojoch špecifikácie Open sme doslova odpísaní… Takže to je dôvod, prečo som sa začal obzerať po iných možnostiach, pričom jednou sú práve aj Superbiky.

Určite zvažuješ aj iné možnosti pre nadchádzajúcu sezónu…
Samozrejme, možnosti sú a teraz prichádza ten čas rozhodovania sa ako ďalej. Jednou z možností je aj zotrvanie s naším tímom AB Motoracing v seriáli MotoGP. Hneď ako bude jasno, tak sa to verejnosť určite dozvie.

Karel vďaka za odpovede, držím palce nech sa ti podarí pre rok 2016 vybrať pre seba tú najlepšiu možnosť.

Text a foto: Richard Karnok