Aj na ďalšom Fun Cupe bude Slovakia Racing Moto Akadémia so Smržom a Černým

Richard Karnok

Novinkou na júlovom podujatí Fun Cup bola Slovakia Racing Moto Akadémia pre tých motorkárov, ktorí túžili zdokonaliť svoje schopnosti jazdenia na okruhu. Agentúra Slovakia Racing sa postarala o to, aby im v tom pomohli tí najpovolanejší inštruktori, ktorí majú za sebou skúsenosti a úspechy zo svetových šampionátov!

Hlavný partner:

prestigio

slovakiaracing-960x258-fun-cup-sk-4-8-2014

Iste sa nenájde fanúšik či motocyklový jazdec, ktorý by nepoznal mená Jakub Smrž a Jaroslav Černý. Český pretekár Smrž, ktorý je v súčasnosti jazdcom prestížneho seriálu British Superbike, bol v minulosti stálym účastníkom majstrovstiev sveta cestných motocyklov v triedach 125 a 250 cm3, kde sa umiestňoval v Top Ten a rovnako vo svetovom šampionáte Superbikov, kde získal niekoľko víťazstiev v Superpole a je aj držiteľom umiestnení na stupňoch víťazov, čo dokázal aj vo vytrvalostnom svetovom šampionáte.

Slovák Jaro Černý má na svojom konte suverénne víťazstvá v alpsko-jadranskom šampionáte, no ešte vyššiu váhu v jeho kariére majú pódiové umiestnenia a ďalšie výsledky v prestížnych majstrovstvách Nemecka, Európy, či majstrovstvách sveta Supersport a Endurance.

Kto iný, ako takíto jazdci, môže dať záujemcom z radov motorkárov lepšie rady ako sa správne naučiť ovládať seba aj svoj motocykel na pretekárskej trati? Smrž s Černým boli po oba celé dni na Fun Cupe k dispozícii so všetkým čo k motocyklovej akadémii patrí, teda jazdením, teóriou, posedom na motorke, odbúravaním zlozvykov… a to s veľkou dôslednosťou, o čom svedčia aj výrazné zlepšenia účastníkov v zajazdených časoch na kolo Slovakia Ringu.

„Som maximálne spokojný, s takým prístupom, akí mali títo jazdci, som sa ešte nestretol,“ vraví jeden z účastníkov akadémie, motorkár Peter Daru. „Bolo to super, zlepšil som si svoj čas a pokiaľ bude možnosť, tak nabudúce pôjdem znova.“ V rovnakom duchu sa niesli odpovede aj ďalších motorkárov, ktorí absolvovali akadémiu.

„Pokiaľ budem mať čas a budú tu títo jazdci aj druhý raz, tak určite prídem zase,“ vraví Ladislav Lőrinc. „Všetko to bolo výborné, pomohlo mi to vo veciach ako správne sedenie na motorke, nájsť na trati body kde zrýchľovať, veľa mi dalo aj teoretické školenie… oni dvaja sú skvelí a skúsení jazdci a dalo sa s nimi cez prestávku aj veľmi dobre porozprávať.“

Túžbu absolvovať Slovakia Racing Moto Akadémiu s Jakubom a Jarom si môžu títo jazdci splniť už na ďalšom dvojdňovom Fun Cupe, ktorý sa na Slovakia Ringu uskutoční 12. a 13. augusta a rovnako tomu bude aj v ďalších termínoch, čím sa Slovakia Racing Moto Akadémia stane pevnou súčasťou podujatí Fun Cup. My tam radi uvidíme aj ďalších záujemcov o Slovakia Racing Moto Akadémiu s týmito skvelými jazdcami, ktorí zaručene dokážu vašu motocyklovú výkonnosť posunúť o riadny kus vyššie… To, čo vám chceme ponúknuť je, aby ste mohli ZRÝCHLIŤ, ALE ZRÝCHLIŤ BEZPEČNE

Viac informácií o podujatí Fun Cup, ako aj on-line prihlášku nájdete na stránke organizátora www.slovakiaracing.sk.

Text: Slovakia Racing
Foto: Miroslav Hambálek