Jaro Černý na pódiu v IDM (+ video)

Richard Karnok

Slovenský motocyklový reprezentant Jaro Černý otvoril sezónu IDM na stupňoch víťazov.

Jaro Černý a jeho tím VECTOR BILY KM RACING sa na prvých pretekoch sezóny prestížneho seriálu Internationale Deutsche Motorradmeisterschaft – IDM 2012, radovali z doteraz najväčšieho úspechu tohto jazdca po roku pôsobenia v tomto seriáli.
V štartovom poli 33 jazdcov z rôznych kútov sveta si Černý po vynikajúcom výkone v druhých pretekoch vybojoval 3. miesto pred úradujúcim majstrom Nemecka Jescom Guntherom – GER.
Černý bojoval v skupine piatich jazdcov, od ktorej sa v poslednej tretine dokázal odtrhnúť a stíhať Fína Lauslehta, ktorý ale svoju druhú pozíciu udržal. Víťazom sa stal švajčiarsky jazdec Sutter.
Jaro na stupne víťazov čakal od poslednej výhry v roku 2010, keď sa stal víťazom európskeho seriálu Alpe Adria Championship.
V sobotňajších prvých pretekoch si po napínavom boji od štartu až do cieľa v skupine o 3.-9. miesto odniesol taktiež výborné 5. miesto.
Černý je po dvoch pretekoch seriálu IDM Supersport celkove na 3. mieste s 27 bodmi.

Jaro Černý:
„Konečne!!! To bolo asi prvé čo mi napadlo po prejazde cieľom. Môj cieľ na tento víkend bol top 5 ale dúfal som, že by sa mohlo niečo udiať a veril som, že keď dám do toho maximum, tak to pódium je reálne, čo sa aj nakoniec podarilo. Musím poďakovať každému v tíme, taktiež i partnerom, ktorí mi veria a podporujú nás. Taktiež ma teší fakt, že pred nami ešte nikto zo slovenska nestál na pódiu IDM v supersportoch alebo superbikoch, čo potvrdzuje, že všetka práca, ktorú sme v zime odviedli, sa ukázala ako správna. Tento výsledok motivuje celý tím do ďalších pretekov, ktoré nás čakajú o necelé dva týždne na okruhu Oschersleben, kde ale nemám predstavu čo očakávať, nakoľko Oschersleben vôbec nepatrí medzi moje obľúbené okruhy…“


Svoju premiéru na Lausitzi si odbil i druhý jazdec tímu Martin Durdík. Martin si po zmrznutých testoch spred dvoch týždňov opäť sadol na svoju novú Yamahu, s ktorou sa zapojil do súbojov v značkovom seriáli Yamaha R6 Dunlop Cup. Na tejto technickej trati plnej nástrah si v 32 člennom medzinárodnom poli vyjazdil slušné 23. miesto.
Martin sa taktiež predstaví o dva týždne na Oscherslebene, nakoľko seriál Yamaha R6 Dunlop Cup je už tradične súčasťou šampionátu IDM.

Foto: Vector Racing

Tomáš Motyčka
BRT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *