Svitok po piatich rokoch na šesťstovke

Richard Karnok

Počas uplynulého víkendu sa na maďarskom Hungaroringu konalo podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria, kde sa po piatich rokoch predstavil aj slovenský pretekár Tomáš Svitok, ktorý rád využil ponuku českého tímu DRT Racing. Na motocykli Yamaha R6 nahradil zraneného Viktora Duška.

24-ročný pretekár, ktorý bol v posledných rokoch stabilným jazdcom seriálu FIM Superstock 1000 Cup a aj tento rok štartuje v rovnakom seriáli za tím Moto LG Racing ako náhradník za zraneného Karla Peška, si tak tentoraz zaspomínal na staré časy a vďaka desiatemu a jedenástemu miestu sa po dlhšom čase opäť zapísal do tabuľky alpsko-jadranského šampionátu.

Tomáš Svitok:
„Návrat do sedla šesťstovky bol pre mňa po piatich rokoch príjemnou zmenou, ale boli to moje len štvrté tohtoročné preteky a cítil som, že mi chýba vyjazdenosť, keďže nie sú peniaze a jazdím len občas. Chvíľu mi aj trvalo znovu zmeniť jazdecký štýl, samozrejme mi chýbal aj výkon motora, ktorý je oproti tisícke nižší, ale bol to pre mňa veľmi dobrý víkend. S každým výjazdom na trať som zrýchľoval, pričom sme prispôsobovali pre mňa motorku. Viktorov tím DRT Racing pracoval na jednotku, všetci sa maximálne snažili a ja som im za všetko, aj za pozvanie u nich jazdiť, veľmi vďačný.“

Text: Richard Karnok
Foto: DRT Racing Team