STAR Motorcycle School na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Pripomíname motorkárom, že počas zahájenia motocyklovej sezóny na Slovakia Ringu majú možnosť absolvovať motoškolu s americkou STAR Motorcycle School.

Doslova lahôdku pripravila Športová komisia cestných pretekov motocyklov pri SMF pre slovenských motorkárov na Slovakia Ringu. Na Veľkú noc (7.-8. apríla) na náš automotodróm zavíta americká motocyklová škola STAR Motorcycle School, ktorej skúsenosti využívajú nielen bežní motorkári, ale aj okruhoví profesionáli z celého sveta!

STAR Motorcycle School.
STAR znamená Skills and Techniques for Advanced Riding (zručnosti a techniky pre pokročilé jazdenie na motocykli). Táto škola bola založená na to aby vám pomohla stať sa lepším a sebaistejším jazdcom. Či už jazdíte v bežnej premávke a chcete si zlepšiť vaše zručnosti dosiahnuť väčšej sebaistoty a tým sa stať bezpečnejším jazdcom alebo ste okruhovým fanatikom, ktorý hľadá odpoveď na to ako ísť rýchlejšie na pretekárskej trati – Motocyklová Škola STAR má tréningový program navrhnutý špeciálne pre vás.

Hlavným inštruktorom školy je americký pretekár Jason Pridmore, majster sveta v seriáli Endurance World Championship, dvojnásobný majster USA a taktiež jediný Američan, ktorý stál na pódiu pretekov MS Supersport. Pridmore ukončil svoju kariéru po sezóne v roku 2006, na konci ktorej mal na konte 21 amerických národných víťazstiev vrátane sedemnástich v triede Superstock (druhý za Scottom Russellom) a množstvo ďalších pódiových umiestnení. Okrem toho štartoval aj v MS Superbike. V roku 2008 navyše prijal ponuku vrátiť sa aktívne do sveta motocyklového športu a odvtedy je súčasťou Endurance World Championship ako pretekár slovenského tímu Maco Racing, s ktorým si svoje konto úspechov rozšíril o ďalšie výborné výsledky korunované dvomi celkovými umiestneniami v top ten, či pódiom na pretekoch v Katare.

Celý tím motocyklovej školy STAR pozostáva z profesionálnych motocyklových inštruktorov, ktorí precestujú tisíce míľ ročne a venujú sa stovkám študentov. Pracovali aj pre „veľkú štvorku“, testovali a vyvíjali pneumatiky pre spoločnosť Dunlop. Sú televízni komentátori, redaktori a pravidelní prispievatelia pre časopisy ako Motorcyclist, Sport Rider a Roadracing World. V skratke majú viac skúseností a investovali do motocyklového športu toľko, čo všetky ostatné motocyklové školy dohromady.

Motocyklová škola STAR sa pri výučbe zameriava na nasledujúce techniky:
– Sústredenie, uvoľnenie a dýchanie
– Plynulosť
– Vizuálne schopnosti a čulosť
– Disciplína
– Pozícia tela
– Ideálna stopa
– Technika riadenia
– Technika radenia
– Technika brzdenia
– Referenčné body
– Hospodárenie a optimalizácia trakcie
– Prekonanie stresu
– Nastavenie podvozku

Termíny:
Motocyklová škola sa uskutoční v rámci zahájenia motocyklovej sezóny na Slovakia Ringu.
Sobota a nedeľa 7. a 8. apríla.
Kapacita je 40 záujemcov na jeden deň.
Je možné sa prihlásiť na jeden, alebo oba dni.

Poplatok:
Cena za jednodenný kurz je 70 € (dopláca sa k poplatku za účasť na zahájení sezóny, ktorý činí 80 € na deň pre nelicenčných, či 55 € na deň pre jazdcov s licenciami SMF).

Uzávierka prihlášok 19.3.2012.

Organizátor má právo motocyklovú školu zrušiť pre nedostatok prihlásených, resp. uzavrieť prihlasovanie pred termínom z kapacitných dôvodov.

Na kurz s motocyklovou školou STAR s označením vami zvoleného jedného z termínov sa môžete prihlásiť na adrese registration@slovakiaring.sk po vyplnení prihlášky, ktorú si môžete stiahnuť odtiaľto….

Viac o STAR Motorcycle School nájdete na oficiálnej stránke školy www.starmotorcycle.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *