Ruža v Moste potvrdil vedenie v IMRC

Richard Karnok

Naša Superbiková jednotka, Vladimír Ruža z tímu SG Fix Racing, potvrdil svoje postavenie medzi Slovákmi i v seriáli IMRC aj na podujatí v Moste, kde vybojoval dve prvenstvá v rámci M SR a druhé a tretie miesto v hodnotení IMRC.

Vladimír Ruža:

Po sobotňajšom víťazstve v hodnotení M SR

„Do Mostu som sa tesil, nakoľko to je moja obľúbená trať. Mali sme takú dlhšiu letnú prestávku, tak aby som sa po dlhej dobe rozjazdil vyrazili sme už v stredu v noci, aby som mohol vo štvrtok trénovať. Bolo to dobré rozhodnutie a myslím si, že mi to veľmi pomohlo.

V sobotu v druhej kvalifikácii som si vyjazdil 12. miesto z 37 štartujúcich, s čím som bol v podstate spokojný. Môj cieľ bol skončiť v oboch pretekoch do desiateho miesta. To sa mi čiastočne aj podarilo, keď som v prvých pretekoch skončil po peknom súboji s Poliakom Oskaldowiczom o deviate miesto len tesne za ním, čiže desiaty. Bol to pekný boj do poslednej zákruty. V poslednom kole pod Matadorom ma predbiehal tak riskantne, že sme sa pri predbiehaní dotkli kapotami a po pretekoch aj on priznal, že ak by som mu neuhol, tak by sme išli k zemi obaja. Snažil som sa mu predbehnutie vrátiť v poslednej zákrute, kde sa mi to aj podarilo, lenže tým, že som išiel neskoro na brzdy, musel som zvoliť širokú stopu a na výjazde zo zákruty som nemohol akcelerovať tak ako by bolo potrebné a Oskaldowicz sa dostal z výjazdu zase predo mňa. Bol som spokojný z umiestnením, ale trocha ma hnevalo, že som ten súboj prehral.

V druhých pretekoch som sa po štarte pohyboval na 11. pozícii. Od začiatku som sa akosi na motorke necítil dobre a skupina do desiateho miesta mi postupne začala odchádzať. Za mnou sa držal Chelkowski, s ktorým sme si párkrát vymenili miesta. Ale ku koncu pretekov bol vpredu on. Síce som bol tesne za nim a skúšal som sa dostať pred neho, ale na predbehnutie mi už nedal priestor. Akosi som nemal svoj deň a skončil som napokon na 12. mieste.

Čo sa týka hodnotenia seriálu IMRC, tak som bol v podstate spokojný, keď som bol v sobotu na druhej priečke a v nedeľu tretí, čo mi momentálne zabezpečuje priebežné prvé miesto so 14-bodovým náskokom.

Bez podpory by som tieto preteky nemohol absolvovať, preto by som chcel veľmi poďakovať  Štefanovi Bunčiakovi, spoločnostiam SG Fix, Krafter a TopKraft, firme LK Suspensions, RP Tuning, Motostore, AGV, Dainese, ELF , Sebimoto, SV Moto, mechanikom, mojej rodinke a  rodičom.“

Text: Richard Karnok
Foto: Vladimír Adamčík