Oravský nakoniec po dvoch pádoch spokojný

Richard Karnok

PLUS VIDEO – Jozef Oravský, pretekár tímu Motovia moto club racing teamu, má za sebou náročný víkend, keď na autodróme v Moste aj napriek dvom tréningovým pádom dokázal nakoniec štartovať v pretekoch a vybojovať tak dôležité body do priebežného hodnotenia seriálu IMRC a Majstrovstiev Slovenska.

Jozef Oravský:

„Po úpornej 800 kilometrovej ceste sme v piatok o pol štvrtej ráno dorazili s otcom a Michalom Puškárom st. na mostecký autodrom. Samozrejme, úplne unavení sme si trošku pospali v aute, lebo v piatok nás čakali 3 voľné tréningy a 1 kvalifikačná jazda. Od prvého tréningu sme pekne pracovali, jazdil som lepšie, ako bolo moje osobné maximum na tomto okruhu v minulosti, každý tréning som zrazil 1-2 sekundy.V prvej kvalifikácii som zašiel super čas, až na to, že som ku koncu spadol na nerovnosti v pravotočivom vracáku. Aby toho nebolo málo, tak ma v 3. voľnej jazde trafil na konci cieľovej rovinky maďarský jazdec,  ktorého motorka poškodila moju a ja som išiel mimo trať.

Do druhej sobotnej kvalifikácie sme motorku, ktorá bola jemne poškodená, dali dohromady, dokonca sme vymenili aj motor, pretože prvý bol už mimo tolerancie. Okrem toho sme obuli nové pneumatiky, aby bola šanca na ešte lepší kvalifikačný čas. V prvom kole kvalifikácie som išiel mierne, zabiehal som motor, v druhom kole som chcel začať tlačiť, tak som v jednej zákrute zaradil vyšší prevodový stupeň ako inokedy, pridal gas a padol znova, vďaka kombinácii vysokej rýchlosti, chladných nových gúm na rannom studenom asfalte.

Nanešťastie motorka sa zaryla do zeme, čo ju vymrštilo, spravila niekoľko kotrmelcov a vlastne ťažko by človek našiel na nej nejaké nepoškodené miesto.
Mal som chuť ísť rovno domov, nedokázal som uveriť, že by sme ju opravili. Našťastie, po 5 hodinách roboty a asi 1 kilometri americkej pásky, sa nám to podarilo opraviť.  Nastúpil som do oboch pretekov, ale nedokázal som sa priblížiť časom, ktoré som išiel v piatok, v slovenskom majstráku som bol dvakrát tretí.
Som rád, že som zdravý doma, čím skôr chcem na Most zabudnúť a makať na ostatných pretekoch na plno.
Ďakujem otcovi, Michalovi Puškárovi a ostatným ľuďom, vďaka ktorým som mohol jazdiť preteky aspoň takto.“

Text: Motovia moto club racing team
Foto: Martin „Ayco“ Babják

Video z druhého pádu: