Oravského úspešný víkend

Richard Karnok

Po kontroverzných diskvalifikáciách pretekárov z minulého podujatia bol už Jozef Oravský bez väčšej šance zaútočiť na celkové prvenstvo v triede 125 SP, ale posledné preteky sezóny si užil naplno. Výsledkom bolo výborné druhé miesto.

 

Jozef Oravský:
„Aj keď mám momentálne v škole veľmi ťažké obdobie, rozhodli sme sa s mojim mechanikom Michalom Puškárom st. prísť na Slovakiu už v piatok. Museli sme vyskúšať zmeny na motocykli a ja som sa potreboval po piatich týždňoch rozhýbať. V zložení Rauch, Čech a ja sme si od začiatku užívali jazdu vo vláčiku.
V noci na sobotu sa trochu pokazilo počasie dažďom, čo ovplyvnilo ranné voľné tréningy. Do kvalifikácie našťastie trať obschla, a tak sa naše východniarske trio mohlo vydať na súboj :-).
Navzájom sme sa obiehali, poťahovali a vylepšovali časy, čo viedlo k trom najlepším časom na štartovom rošte. Zmestili sme sa do rozdielu 0,7sekundy s vyhliadkou na super preteky.
Do nich som odštartoval ako prvý a to som držal prvé kolo. V nájazde do druhého sa predo mňa prevalili obaja naraz. Nič sme si však nenechali a obiehali sa kde sa dalo, Peter spravil chybu a ja som si myslel, že si to o víťazstvo rozdám s Jarom. Mýlil som sa, pretože mi Jaro cukol asi o jednu sekundu pri predbiehaní jazdcov o kolo. V tom ma ešte dobehol Peťo, s ktorým sme si menili pozície a na Jara sme sa tým pádom už nedotiahli. Peter jazdil väčšinou predo mnou, našťastie sa mi podarilo ho v nájazde do posledného kola obehnúť. Druhú priečku som držal až do cieľa, keď som zajazdil o 0,5 sekundy lepší čas na kolo ako Peter. Mal som však na mále, pretože sme museli obehnúť jazdca o kolo a nevedel som, ako sa to podarí. Taktiež som skoro spadol dve zákruty pred koncom.
Som rád, že som si mohol s kamošmi zapretekať. Na trati sme si nenechali ani centimeter, našťastie si tieto súboje nikto z nás neberie osobne a máme z nich  radosť.
Vďaka patrí môjmu mechanikovi za bezchybne pripravený motocykel, taktiež mojim sponzorom – rodičom.“