Motoclub Baláž o pretekoch na Pannonia ringu

V tíme Motoclub Baláž majú za sebou ďalšie preteky seriálu Alpe Adria a IMRC, ktoré sa konali na okruhu Pannonia ring v Maďarsku. Účasť bola slušná, na štart sa postavilo 160 pretekárov z rôznych krajín. Motoclub Baláž mal na štarte dvoch pretekárov a to Miroslava Bučká zvaného BUČO a Romana Kučeru známeho ako FERO 🙂 .

Miroslav Bučko

Chlapci si zajazdili, aj keď trať bola pomerne náročná na fyzičku, do pretekov sa nekvalifikovalo celkovo 26 pretekárov. Náročnosť trate potvrdzuje aj to, že v sobotu v pretekoch Superstock 1000, kde jazdili aj naši jazdci, cieľ nevidelo až šesť pretekárov. Ferovi sa podarilo nazbierať aj päť bodov do Alpe Adrie, takže už ich má celkovo 18. Na malej trati v areáli Pannonia ringu sme mali aj našu nádej Romana Kučeru mladšieho v pretekoch MM SR MiniGP 140 4T, ktorý obsadil krásne 9. miesto, napriek menším problémom s motorkou.
Vo štvrtok si bol trať vyskúšať aj Jožko Bielik, ktorý sa po minuloročnom páde opäť dostáva do tempa a dúfame že už v najbližších pretekoch ho budeme môcť vidieť na trati.

Miloš Baláž:
„Na Pannonia ringu sme trénovali už vo štvrtok a mňa teší, že s nami bol aj Jožko Bielik, ktorý sa po vlaňajších pádoch snaží dostať naspäť. Veľmi túži sa vrátiť, zatiaľ je však uňho cítiť, že hoci srdce chce, tak hlava nepustí a preto ide radšej postupnými krokmi vpred a do pretekov nenastúpil a po štvrtkovom tréningu odišiel domov.

Miloš Baláž a Roman Kučera

Miro Buček aj Roman Kučera si potrénovali už vo štvrtok, v piatok už boli oficiálne tréningy, kde slušne zrýchľovali, ale stále to nie je celkom ono. Je cítiť, že im chýba kondička. Prvé preeky tu absolvoval aj Romanov syn v triede MiniGP 140 4T a je na ňom vidieť zlepšenie. Je to oveľa lepšie ako keď začal jazdiť. Čo sa týka kondičky, tak u chalanov ani nevidím problém v nejakom nedostatku sily, nevyrieši to častejšia návšteva fitnes centra, oni totiž svoje najrýchlejšie časy vedia zajazdiť ku koncu pretekov. Z toho vyplýva, že problémom je držanie motorky silovo, akoby v kŕči a vlastne až ku koncu, keď vládzu menej, tak dokážu byť rýchlejší. Preto sa ich pred pretekmi snažím upozorňovať na to, aby boli uvoľnenejší. Zatiaľ to však nevedia aj splniť a preto je u nich dôležité stále trénovať. A to nielen krúžiť dookola, ale pritom sa sústrediť práve na takéto veci.

Celkovo som ale spokojný s časmi, ktoré chalani zajazdili, ale naozaj ešte vidím veľké rezervy. Víkend to bol vydarený, chcem pochváliť aj Petra Šurinu, ktorý so Slovakia Racingom bol po prvý raz promotérom takéhoto veľkého podujatia. Sám som videl, čo to všetko znamená, ale zhostili sa toho výborne a pre budúcnosť Alpe Adrie je ich príchod veľkým prínosom. Ďakujem celému nášmu tímu za odvedenú prácu a teším sa na ďalšie podujatia, kde chceme dosiahnuť ešte lepšie výsledky.“