Michal Ronec má za sebou premiéru v novom tíme

Richard Karnok

Prvé preteky v tejto sezóne absolvoval na maďarskom Pannonia-ringu Michal Ronec, nový jazdec tímu Sinko Hi-Tech v triede Superstock 600.

Michal Ronec:
ronec„Piatkové tréningy boli pre mňa dosť zlé, nevedel som sa nejaký udomácniť na okruhu ani na motorke, pritom Panonia patrí medzi moje naj okruhy. Bolo to asi tým, že som šiel na novej motorke, v novom tíme, všetko je iné ako som bol doteraz zvyknutý. V sobotu sa to už zlepšovalo a približoval som sa k časom z minulého roka, ale to mi akurát tak medzi jazdcami Alpe Adrie stačilo na 32. štartovú priečku, čo som ani nevedel presne kde je. V samotných pretekoch som sa naozaj iba vozil, žiadne blaznenie, mal som bolesti v slabinách, ktoré mi ešte miestami pretrvávajú doteraz. Nedeľa už bola úplné iná a hodnotím ju najlepšie z celého víkendu. Vo Warm upe som sa dostal na minuloročný naj čas a v pretekoch som šiel od prvého až do posledného kola 2:05, čo je síce super, ale na Alpe Adriu slabý čas. Mal som aj sériový zadný tlmič, s ktorým som rýchlejšie nevedel ísť, ale všeobecne to bol pre mňa dobrý výkon a som celkom aj spokojný. IMRC spojený s Alpe Adriou je dobrý nápad, sú tam naozaj veľkí strelci a robí to aj skvelú atmosféru v boxoch, jazdec sa od nich veľa naučí. Ale prví piati jazdci v triede stock 600 majú asi vysoké poistky 😀 .
Čo sa týka nedeľných pretekov v mojej triede, tak veľkých pánov z Race Control to bolo čisté faux pas. V predposlednom kole, keď mne a tuším Renato Novoselovi vbehla na trať po cieľovke sanitka ešte pred vlajkovým stanoviskom, kde mávali bielou vlajkou. Bolo to veľmi nebezpečné, rovnako aj niektoré štrkové zákruty, ktoré sa nikto ani neunúval pozametať… Na záver by som sa chcel poďakovať celému tímu Sinko Hi-Tech za super odrobenú prácu, motorka fungovala na stopercentne, myslím, že môj vstup do tímu bol mojim veľmi dobrým krokom do budúcna. Ďalej ďakujem mojej priateľke, rodine, Lukášovi Jasenskému a kamarátom, ktorí mi držia palce.“

Text: Richard Karnok
Foto: archív M. Ronca