Lukáš Jasenský v predstihu šampiónom seriálu IMRC

Po víkendovom podujatí šampionátu IMRC na Slovakia Ringu už poznáme šampióna v triede Supersport. Stal sa ním Lukáš Jasenský z tímu RTL Moto Sport, keď pred posledným podujatím má na druhého v poradí 63-bodový náskok.

Lukáš Jasenský:
„Na Slovakia Ring som sa celkom tešil hlavne kvôli tomu, že sa opäť porovnám s kvalitnými jazdcami, ktorí jazdia v Alpe Adrii. V piatok sme to zahájili celkom dobrým spôsobom, keď som sa dokázal dostať na čas 2:13, lenže v poslednom tréningu a v celkom dobre rozbehnutom kole som nechcel nechať nič na náhodu a pri predbiehaní dvoch súperov naraz na brzdy mi to nejako nevyšlo a skončilo to ľahučkým pádom, ktorý ale nijak nepoškodil motorku.
V sobotu v kvalifikácii sme dali staršiu pneumatiku z piatka a snažili sme na naladiť podvozok do pretekov čo sa celkom podarilo a s časom 2:12,0 som štartoval 6. miesta celkovo a prvého z IMRC. V pretekoch sa mi celkom vydaril štart, keď som si udržal svoje 6. miesto. Chcel som sa udržať vedúcej skupiny, ale hneď v prvom kole nahodili také neskutočné tempo, že som im proste nestíhal. V pretekoch som sa dostal na čas 2:11 a bojoval som s Kevinom Kreutzerom, s ktorým sme si veľakrát prehodili pozície.
V nedeľu po kvalifikácii som bol sklamaný a hlavne nahnevaný sám na seba aj keď som išiel čas 2:12,3 a štartoval som so 7. pozície. Pred pretekmi som sa maximálne sústredil hlavne na prvé kolo a na štart. Odštartovať sa mi podarilo zas dobre a bol som na 5. pozícii. Jazdil som za Igorom Kalábom a Jochenom Rotterom a prvé štyri kolá som sa držal ich skupiny, lenže chalani jazdiaci predo mnou mali lepšie tempo a hlavne sú vyjazdení. Po 4. kole som začal strácať a po čase ma dobehla skupinka Kreutzer a Dušek, s ktorými som si nie raz prehodil pozície. Boli to super preteky a s časom 2:10,8 som spokojný, aj keď to nie je môj rekord.
Je vidieť, že odkedy nejazdím Alpe Adriu som trošku spomalil, ale zároveň som šťastný kvôli času ktorý som zajazdil. Ďakujem otcovi za výborne pripravenú motorku, taktiež za dobre urobený motor od firmy