Kučerovci sa na Pannonii predstavili obaja

Richard Karnok

Pretekár Motoclubu Baláž, Roman „Fero“ Kučera, si po pretekoch v talianskej Adrii pripísal body do alpsko-jadranského šampionátu aj na maďarskom Pannonia ringu, i keď tentoraz to bolo oveľa ťažšie. Navyše sa počas víkendu venoval aj svojmu synovi Romanovi, ktorý na mieste debutoval na pretekoch MiniGP v triede 140 4T.

Roman Kučera:

Roman Kučera junior
Roman Kučera junior pred štartom

„S víkendom som vcelku spokojný, zlepšil som si o niečo čas, ale chcel som viac. V piatok som mal v tréningu na starších pneumatikách dosť silný highsider, ale našťastie som to ustál. Na Pannonii boli vďaka spojeniu s Alpe Adriou jazdci so skúsenosťami zo sveta, takže pre nás je dobré, že sa od nich môžeme učiť. Musel som sa na motorke doslova nadrieť, tí prví piati robili také časy, že až bola obava o kvalifikovanie sa. Oveľa spokojnejší som bol v talianskej Adrii, kde som si okrem dobrého výsledku užil aj samotnú jazdu, keď sa bojovalo, predbiehali sme sa.
Minulý rok som tie preteky jazdil viac pre zábavu, ale viacerí z nás sme to už tento rok predsa len začali brať vážnejšie, takže na tých motorkách doslova drieme. Chceme dosahovať lepšie výsledky a čím viac sa človek posúva dopredu, tak to zlepšovanie ide samozrejme pomalšie.
Spokojný som ale hlavne so synom Romanom, ktorý jazdil na tej motorke po štvrtýkrát a mňa teší, že stíha chalanom, ktorí jazdia 2-3 roky. Doňho vkladám nádeje, pretože ja už som predsa len starší. Aj napriek tomu, že už na motorke aj popadal, tak sa toho nebojí. Uvidíme ako to bude pokračovať, výborne mu ide aj hádzaná, takže určite ho nebudem nútiť robiť to či ono. Rozhodnutie bude na ňom.“

Text: Richard Karnok
Foto: Motoclub Baláž