Kalendár Alpe Adria, Stock 250 a IMRC 2016

Richard Karnok

Definitívnu podobu termínového kalendára medzinárodného motocyklového šampionátu Alpe Adria, v rámci ktorého sa bude jazdiť aj Central European Cup Stock 250, nástupnícky seriál vlaňajšieho európskeho šampionátu tejto triedy, dnes zverejnil promotér seriálu, slovenská agentúra Slovakia Racing. Popri Alpe Adrii odjazdia svoje podujatia aj pretekári pohárového seriálu IMRC, ktorí oproti spomenutým dvom vynechajú podujatie v chorvátskej Rijeke.

Pretekári a fanúšikovia iste ocenia, že z nedávno zverejneného predbežného kalendára vypadla predsa len príliš vzdialená talianska Adria, ktorú nahradil Slovakia Ring a dve podujatia päťdielneho seriálu sa tak uskutočnia na slovenskom okruhu. Trať pri Orechovej Potôni tak bude sezónu nielen zahajovať, ale aj uzatvárať. Okrem toho sa preteky uskutočnia na maďarskom Pannonia-ringu, chorvátskej Rijeke a českom Moste.

Organizátori zo slovenskej agentúry Slovakia Racing v najbližších dňoch zverejnia všetky dôležité informácie týkajúce sa všetkých seriálov.

Kalendár 2016:

  • 13.-15. máj Slovakia Ring AA/EC STK 250/IMRC
  • 3.-5. jún Pannoniaring AA/EC STK 250/IMRC
  • 17.-19. jún Grobnik AA/EC STK 250 (bez IMRC)
  • 15.-17. júl Most AA/EC STK 250/IMRC
  • 23.-25. september Slovakia Ring AA/EC STK 250/IMRC

Zdroj: Slovakia Racing