Juraj Knezovič: pád prekazil sen o celkovom víťazstve

Richard Karnok

Hoci záver sezóny Jurajovi Knezovičovi, pretekárovi motomaxx racing teamu, nevyšiel podľa predstáv, s tohtoročnou sezónou môže byť rozhodne spokojný. Po druhom mieste v celkovom v Majstrovstvách Slovenska Superbikov mu pre pád na Slovakia Ringu len tesne ušlo celkové prvenstvo v IMRC Cupe. Na záver článku si môžete Jurajov pád pozrieť Onboard z jeho motocykla Honda. Pod týmto videom je aj druhé, a to z prvých pretekov triedy Superbike.

Juraj Knezovič:

Posledné tohtoročné preteky boli poznamenané mojím zranením ľavej nohy spred mesiaca. Vedel som, že zlomený prst sa za mesiac nezahojí a keďže som mal rozbité aj kĺbové lôžka na troch prstoch jazdenie bolo skôr utrpením ako nejakou zábavou. Noha bola opuchnutá a ledva som ju strčil do čižmy, tak som sa ju snažil šetriť a výjazdy v tréningoch som obmedzil na minimum. Mesačná pauza sa odrazila aj na mojej vyjazdenosti a horko ťažko som sa dostával do nejakého ako tak prijateľného tempa.

Prvá kvalifikácia nič moc a štart z 30-teho miesta nedával veľké šance zajazdiť nejaký slušný výsledok. Štart sobotňajšej rozjazdy v superbikoch bol super, avšak postupne som sa prepadával, nakoľko som sa nedokázal oprieť do ľavej stupačky a musel som ju neustále pridvihovať kvôli bolesti. Preteky som dojazdil a cieľ bol tak splnený, ale viac-menej som bol rozhodnutý, že nedeľné superbiky kvôli nohe vynechám a budem sa sústrediť iba na Cup, pretože tam bola ešte šanca celkovo zvíťaziť. Po sobotňajšej kvalifikácií v Cupe som štartoval z prvého radu zo štvrtého miesta a nakoľko štarty sú zväčša mojou silnejšou stránkou nemal som zlú východiskovú pozíciu do nedeľňajších pretekov. Štart sa mi podaril, do prvej zákruty som vchádzal ako prvý a v duchu som si povedal, že už nikoho cez seba nepustím, nech noha robí čo chce. Moje predsavzatie však trvalo iba do „tento víkend povestnej prvej ľavej zákruty“ a išiel som k zemi bez varovania. Takže bolo po nádejach a asi po 10-tich kotrmelcoch som preletel celým kačerom a skončil skoro až na tráve. Nechápal som čo sa stalo, guma bola zohriata, zákrutu som išiel tak ako predtým x-krát a aj tak som letel. A nebol som jediný, avšak bohužiaľ posledný v poradí tohto víkendu.

Aj napriek viacerým pádom a hlavne nepodarenému záveru musím hodnotiť tohtoročnú sezónu pozitívne. Chcem sa poďakovať hlavne Borisovi Mentelovi z motomaxxu NZ za jeho vynikajúcu technickú podporu počas celej sezóny, Danovi Škarbalovi z firmy Peterson Technik, firmám POLYNOVA, Tajpan, Motul a Bio-Circle za podporu v tejto sezóne. Najväčšia vďaka však patrí celej mojej rodine, hlavne trpezlivej manželke Vierke a dvom najväčším fanúšikom dcére Saške a synovi Michalovi, ktorý sa na moje nie veľké nadšenie rozhodol tiež okúsiť ťažký pretekársky chlebíček, a tak som zvedavý ako mu to pôjde.

Tlačová správa motomaxx racing teamu

IMRC Cup:

Superbike 1. preteky: