Juraj Knezovič hodnotí Adriu a Pannoniu

Richard Karnok

Úvodné dve podujatia Alpe Adrie v Taliansku a Maďarsku hodnotí pretekár motomaxx racing teamu Juraj Knezovič.

Juraj Knezovič:

Do Talianska na okruh Adria som cestoval vyslovene zo zvedavosti avšak bez nejakých očakávaní, nakoľko táto sezóna je v mojom podaní „padacia“, akurát som si chcel vyskúšať niečo nové. Okruh namotaný na malej ploche, skôr určený pre rýchlejšie motardy alebo pre tréning v menšej skupine, bol technický, ale nejako ma nenadchol. Piatok bol v podstate o ničom, nakoľko neustále prepŕchalo, a tak som sa dostal na dráhu asi dvakrát a to som skôr pozeral, kde sa to zatáča a snažil sa aspoň niečo zapamätať. V sobotu sa už sa počasie vylepšilo a tak som si v rýchlejšom tempe mohol postupne dráhu načítať do závodu, ale ako som predpokladal, potreboval by som trochu viacej času. Po štarte tlačenica ako sa patrí, ale kým sa všetci poukladajú do šnúry, tak prví jazdci už mali polovicu kola k dobru. Pozávodil som si pekne s jedným Bulharom a v podstate rovnaký scenár sa zopakoval aj v nedeľu až na zopár „inteligentov“, ktorí ma predbehli pod modrými zástavami, keď som sa slušne snažil upratať nabok a nezavadzať prvým jazdcom pri obiehaní. Je síce pekné počúvať na rozprave ako sa predbiehanie bude penalizovať ale realita je kdesi úplne inde. Musím ale trpko skonštatovať, že tento okruh je na sbk v počte jazdcov prevyšujúcich tridsiatku nevhodný.

Po príjemnom osviežení jadranským vzduchom z Talianska som na pannonku išiel s tým, že sa musím popasovať s časmi z apríla a pokúsiť sa dostať do tempa z minulého roku a hlavne to zase niekde nehodiť o zem. Očakávania pri konkurencii pomaly päťdesiatky prihlásených neboli nejaké veľké, ale aj tak som sa trpko pousmial, keď s časom z kvalifikácie okolo 2:01,5 štartoval z hĺbky štartovného poľa z 37. miesta… Hold tento rok je to v sbk ťažký chlebíček a keď človek nejde pannoniu pod 2:00, tak nemá ani význam tam štartovať, iba ak ako komparzista… Štart prvej jazdy bol fajn, podarilo sa mi preskočiť skoro dva rady, ale nedokázal som so začiatku moc držať tempo tak som o pár flekov prišiel. Ponaháňal som sa pekne s Richardom Balcarom, aj keď časy na kolo som si nezlepšil. Nedeľňajšie preteky po štarte vyzerali veľmi sľubne, kým ma jeden premotivovaný poľský brat nevytlačil v štvrtej zákrute a bolo po nádejach. K tomu som zvolil na zadnej gume tvrdú zmes a v snahe o stíhaciu jazdu som to znovu zahodil v druhej zákrute o zem (štvrtýkrát za mesiac?) a bolo vymaľované. V Cupe som to nechcel riskovať a na odporúčanie Borisa som išiel pre istotu na tréningovej motorke. Po štarte som síce chvíľu viedol, ale s narazeným plecom po páde už som nemal chuť nejako vymýšľať a dojazdil som pokojne na treťom mieste.

Chcem sa poďakovať Borisovi Mentelovi za skvele fungujúcu techniku, mojej rodine za podporu počas víkendu, firmám POLYNOVA, Danovi Škarbalovi z firmy Peterson Technik, firme Tajpan a Motul za podporu. Obidve Pannonky už máme našťastie za sebou, blíži sa Most a ďalej pre mňa už len zábavnejšie dráhy. Pomaly chytám tempo spred roka a uvidím, či sa mi už konečne podarí prelomiť smolný začiatok sezóny a vylepšiť si trocha bodové skóre.

Tlačová správa motomaxx racingu temu