Igor Marinica chystá návrat

Richard Karnok

V posledných dvoch sezónach sme sa na pretekárskych okruhoch s 5-násobným majstrom Slovenska Igorom Marinicom nestretávali, no aj on je jedným z tých, ktorí sa motoriek nevedia len tak ľahko vzdať. Aj preto plánuje pre sezónu 2014 návrat za riadidlá pretekárskeho motocykla.

S manželkou Ankou a mechanikom Ivanom

Vraví sa, že dvakrát nevstúpiš do tej istej rieky, ale 37-ročný Východniar sa vracia do triedy, v ktorej koncom deväťdesiatych rokov svoju kariéru začínal, teda na 125-ke SP. Je pravda, že po prvýkrát sa v Dolnom Hričove v roku 1997 zviezol na Superbiku, ale od ďalšej sezóny už bol pretekárom práve triedy 125 SP, v ktorej v roku 1999 vybojoval svoj prvý národný titul, ktorý vzápätí obhájil. Potom nasledoval prestup do rýchlejšej triedy 125 GP, kde sa predstavil vo veľkom štýle, keď okrem domáceho titulu zvíťazil celkovo aj v Alpe Adrii, Majstrovstvách Maďarska a v Central European Trophy.

Jeho ďalšie tituly už sú spojené so štvortaktami, prvý, v roku 2003, získal v triede Supersport a hoci sa po tejto sezóne na niekoľko rokov odmlčal, nedalo mu to a vrátil sa, pričom v sezóne 2008 vybojoval po celoročnom napínavom boji s Petrom Jarošom svoj piaty titul majstra Slovenska, tentoraz v triede Superbike. Neskôr štartoval so šesťstovkou, ale pracovné povinnosti v rodinnej firme a z toho plynúca časová zaneprázdnenosť sa nedali spojiť s pretekaním. Okrem toho je otcom 1,5-ročného Igorka, ktorému sa pochopiteľne rád venuje. Teraz však predsa len prichádza ten správny čas, Igor chystá svoju 125-ku a na pretekoch by sme ho mali vidieť už 12. apríla na prvom podujatí seriálu IMRC.

Igor si po rokoch 125-ku SP vyskúšal na poslednom podujatí Slovenského pohára 2012
Igor si 125-ku SP po rokoch vyskúšal na poslednom podujatí Slovenského pohára 2012

Text a foto: Richard Karnok