Grman sa úspešne predstavil v novom tíme

Richard Karnok

Pavol Grman prežíval ťažkú zimnú prestávku, keď mu pre nedostatok financií hrozil koniec kariéry. Našťastie ho pod krídla tímu Slovakia Racing vzal Peter Šurina a vlani tretí muž poradia Slovenského pohára, sa tentoraz mohol predstaviť v medzinárodnom seriáli IMRC v triede Supersport. O správnosti Šurinovho rozhodnutia podporiť tohto pretekára svedčí aj skutočnosť, že Paľo skončil v silnej medzinárodnej konkurencii v dvoch pretekoch na ôsmom, resp. šiestom mieste.

Pavol Grman:
U mňa sa počas zimy veľa vecí zmenilo, hrozilo mi, že nebudem môcť tuto sezónu štartovať v seriáli IMRC rovnako ako nemohli ani moji kamaráti z nášho už bývalého klubu KM cars racing Patrik Žák a Pavol Mihalkovič, čo mi je veľmi ľúto a budú tam určite chýbať. Nedostatok financií ako to už býva a sponzorov. Ale na mňa sa usmialo šťastie, lebo po rozhovore s Peťom Šurinom mi Peťo na poslednú chvíľu ponúkol stať sa členom jeho nového týmu Slovakia Racing a podporil ma v tejto sezóne, začo som mu veľmi vďačný. A dúfam že ho nesklamem.
Víkend hodnotím veľmi pozitívne, asi ako aj veľa jazdcov, ktorí sa ho zúčastnili. Bol to pre mňa nádherný víkend, na ktorý som sa veľmi tešil, ale zároveň mal aj obavy ako to s mojím jazdením vlastne bude, ale nakoniec to všetko dobre dopadlo. Mám nejaké technické problémy na motorke, ktoré ešte nemám doriešené, ale snáď sa to podarí do ďalších pretekov doladiť. Ale aj napriek malým chybičkám som si takisto aspoň potvrdil minuloročný čas 1:31 a dokonca to bolo bez pádu. Keď sa mi podarí ešte doladiť motorku, tak snáď tie časy pôjdu smerom dole 😀 .
Nakoniec sa chcem poďakovať hlavne svojej manželke za podporu, ktorú od nej mám. Za obrovskú pomoc Peťovi Šurinovi, Palinovi Maslanakovi a kamošom čo mi fandia. Nesmiem zabudnúť ani na svojich dvoch chlapcov Dominika a Filipka, ktorí mi vždy pred každými pretekmi držia palce.