V Piešťanoch sa besedovalo s Petrom Balážom

Richard Karnok

V Mestskej knižnici mesta Piešťany sa v pondelok 19. decembra 2022 stretli fanúšikovia našej motocyklovej legendy, desaťnásobného majstra Československa Petra Baláža pri príležitosti vydania jeho životopisnej knihy Peter Baláž – Život na plný plyn. Fotky zo stretnutia pripravil Marián Zeman.

Priestor určený k besede sa čoskoro naplnil a usporiadatelia museli ešte priniesť stoličky, aby sa päťdesiatka prítomných návštevníkov mala kde usadiť. Nasledovala dvojhodinová beseda, počas ktorej Peter Baláž odpovedal nielen na otázky Richarda Karnoka, autora knihy, ale aj prítomných divákov. Beseda bola o to zaujímavejšia, že prítomní sa sami pridávali do diskusie a spomínali na osobné zážitky s Balážom. Medzi návštevníkmi sme mohli vidieť mnoho osobností piešťanského motoristického života, pričom nechýbal nedávny jubilant, piešťanský motoristický funkcionár Vladimír Motyčka, dlhoročný tajomník piešťanskej Ceny Slovenska Július Mendl, ale aj Marián Bertoli, Štefan Bučenec, či osemnásobný majster Československa Pavol Dekánek, Marián Kročka, pretekár Dalibor Žiška z Nového Mesta nad Váhom, ďalší Novomešťan Martin Psotný, Miloš Baláž, Petrov syn, v minulosti úspešný jazdec a v súčasnosti viceprezident SMF a mnohí ďalší.

Peter Baláž so sebou priniesol aj niekoľko cien do súťaže, ktoré si odniesli na otázky úspešne odpovedajúci diváci. Na mieste bolo možné zakúpiť práve novú knihu a nechať si ju od Baláža podpísať. Baláž okrem toho predstavil aj nový nástenný kalendár z vybraných fotiek z jeho kariéry, ktorý vyšiel v limitovanej sérii sto kusov. Dvojhodinová beseda ubehla veľmi rýchlo a zostalo ešte veľa nezodpovedaných otázok, ktoré mali prítomní pripravené. Snáď odpovede nájdu priamo v novej knihe o Petrovi Balážovi…

V prípade, že knihu ešte nemáte, môžete si ju objednať po kliknutí sem…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *